SON DAKİKA
Hava Durumu

Mevlüt Çavuşoğlu: Buça’da ve bazı başka noktalarda ortaya çıkan görüntüler müzakerelerdeki kısmi pozitif atmosfere zarar verdi

Haber Giriş Tarihi: 06.04.2022 21:18
Haber Güncellenme Tarihi: 06.04.2022 21:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Mevlüt Çavuşoğlu: Buça’da ve bazı başka noktalarda ortaya çıkan görüntüler müzakerelerdeki kısmi pozitif atmosfere zarar verdi

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Dışişleri Bakanlar toplantısı için gittiği Brüksel’de basın mensuplarına Rusya ve Ukrayna arasındaki müzakereler hakkında açıklama yaptı. Çavuşoğlu, Ukrayna-Rusya arasındaki müzakerelerin devam edeceğine, liderlerin de görüşmeleri için çalışmalar yürüttüklerine işaret etti. İşgalci Rusya’nın katliama imza attığı Ukrayna’nın Buça kentindeki görüntüler hakkında konuşan Çavuşoğlu, “Ne yazık ki Buça’da ve bazı başka noktalarda ortaya çıkan görüntüler müzakerelerdeki kısmi pozitif atmosfere zarar verdi” dedi.

Türkiye'nin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu NATO Dışişleri Bakanlar toplantısından sonra Rusya ile Ukrayna arasındaki müzakerelere dair açıklamalarda bulundu. Müzakerelerin devamının geleceğini bildiren Bakan Çavuşoğlu, Rusya ve Ukrayna liderlerini bir araya getirme çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Çavuşoğlu, “Başka toplantıların da gerçekleşmesini bekliyoruz. Muhtemelen müzakere heyetleri arasında olacak, belki daha sonra olası anlaşmanın da sağlanması için Dışişleri Bakanları arasında olacak. Her iki taraf da devlet başkanlarının bir araya gelebileceği konusunda hemfikir. Liderleri bir araya getirebilmek için her iki tarafı da cesaretlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

“BUÇA’DA ORTAYA ÇIKAN GÖRÜNTÜLER MÜZAKERELERDEKİ POZİTİF ATMOSFERE ZARAR VERDİ”

Türkiye’deki müzakere sürecine de değinen Çavuşoğlu, “Dışişleri Bakanlarını Türkiye’de bir araya getirmemizin ardından, müzakere ekibi İstanbul’da buluştu. Bu süreç için önemli bir toplantıydı. Ne yazık ki Buça’da ve bazı başka noktalarda ortaya çıkan görüntüler kısmen pozitif olan atmosfere zarar verdi” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.