SON DAKİKA
Hava Durumu

Polonyalı siyasetçi: Rusya, Polonya'ya karşı çok aşamalı hibrit savaş başlattı

Polonyalı siyasetçi: Rusya, Polonya'ya karşı çok aşamalı hibrit savaş başlattı

Haber Giriş Tarihi: 19.10.2021 17:47
Haber Güncellenme Tarihi: 19.10.2021 17:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Polonyalı siyasetçi: Rusya, Polonya'ya karşı çok aşamalı hibrit savaş başlattı

Polonyalı parti lideri Jaroslaw Kaczynski, Rusya'nın Polonya'ya karşı çok aşamalı hibrit savaş başlattığını bildirdi. Kaczynski, Rusya'nın saldırgan politikalarının bölgede etkisini artırdığını kaydetti.

Polonya'da iktidardaki Hukuk ve Adalet Partisi'nin lideri Jaroslaw Kaczynski, Rusya Federasyonu’nun Polonya'ya karşı çok aşamalı hibrit savaş ilan ettiğini açıkladı. Kaczynski, “Hibrit savaşın iki cephesi var. Birisi sınırda, ötekisi Varşova'da. İki cephenin oluşturulması, Lukaşenko ve Putin'i saldırıyı tırmandırmaya ve yoğunlaştırmaya itti. Polonya'ya ve bölgeye yönelik çok aşamalı bir Rus eylemiyle karşı karşıyayız” sözüne yer verdi.

Rusya ile Polonya arasında POLONYA, BELARUS'TAN GELEN YASA DIŞI GÖÇMENLERİN RUSYA İLE BAĞLANTILI OLDUĞUNU VURGULADI

Polonya istihbarat servisi, Belarus’tan gelen yasa dışı göçmenlerin Rusya ile bağlantısı olduğunu açıklamıştı. Polonya özel hizmetleri koordinatörü Stanislav Jarin'in temsilcisi tarafından yapılan kolluk kuvvetleri temsilcilerinin ortak basın toplantısında, Belarus'tan Polonya'ya gelen yasa dışı göçmenlerin yaklaşık yüzde 20'sinin Rusya ile bağlantıları olduğu açıklandı.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, 7 Ekim 2021'de Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau ile Kırım’ın işgali ve Rus saldırganlığını görüşmüştü. Polonya Dışişleri Bakanı Rau, Kırım meselesinin, Polonya’nın Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatındaki (AGİT) başkanlığı döneminde ana öncelikler arasında yer alacağını vurgulamıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.