SON DAKİKA
Hava Durumu

Rum lider, Türkiye'ye karşı Putin'den yardım istedi!

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de ilerleyişinin durdurulması ve Kapalı Maraş'ın açılmaması için Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den yardım istedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.08.2020 15:38
Haber Güncellenme Tarihi: 03.08.2020 15:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rum lider, Türkiye'ye karşı Putin'den yardım istedi!

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de ilerleyişinin durdurulması ve Kapalı Maraş'ın açılmaması için Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den yardım istedi.

RUM YÖNETİMİNİN RUSYA'DAN TALEP LİSTESİ

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki ilerleyiş hamleleri karşısında çaresiz kalan Kıbrıs Rum Yönetimi Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis'in, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'e Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki ilerleyişinin
engellenerek durdurulması ve Kapalı Maraş bölgesinin açılmaması için yardım istediğini duyuruldu.

BARBAROS HAYRETTİN PAŞA GEMİSİN ENGEL

Ayrıca Anastasiadis'in, Rusya'dan Barbaros Hayrettin Paşa gemisinin çalışmalarının engellenmesini talep etti.

KUSİOS: PUTİN SÖZ VERDİ

Rum Hükümeti Sözcüsü Kiriakos Kusios, Putin ile Anastasiadis arasında gerçekleşen bir telefon görüşmesi sonucu Rusya'nın Türkiye konusunda devreye gireceğini açıkladı. Putin'in Doğu Akdeniz'deki kriz için Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşeceğini söyleyen Kusios, "Putin bu konuda söz verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a düşüncelerimizi ileteceğini söyledi." diye konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.