SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya'da Peugeot, Jeep ve Fiat'ın üreticisi Stellantis faaliyetlerini durdurdu

Peugeot, Jeep ve Fiat araçlarının üreticisi Stellantis NV, yaptırımlara tam uyumu sağlamak amacıyla Rusya'daki fabrikasında üretim faaliyetlerini askıya aldığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 19.04.2022 15:24
Haber Güncellenme Tarihi: 19.04.2022 15:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya'da Peugeot, Jeep ve Fiat'ın üreticisi Stellantis faaliyetlerini durdurdu

Peugeot, Jeep ve Fiat araçlarının üreticisi Stellantis NV, uluslararası yaptırımlara tam uyum sağlamak amacıyla Rusya'daki fabrikasında üretim faaliyetlerini askıya aldığını açıkladı.

Otomobil üreticisi Stellantis firması, 19 Nisan 2022 tarihinde resmi internet sayfasında bir açıklama yaprak, Rusya'nın Kaluga şehrinde bulunan üretim faaliyetlerini askıya aldığını duyurdu.

STELLANTİS RUSYA'DA OTOMOBİL ÜRETİM TESİSLERİNİ ASKIYA ALDI

Açıklamada "Yaptırımlardaki hızlı artışı ve lojistik zorlukları göz önüne alarak Stellantis, tüm yaptırımlara tam uyumu sağlamak ve çalışanlarını korumak amacıyla Kaluga'daki üretim faaliyetlerini askıya aldı" ifadelerine yer verildi.

Şirketin Rus saldırganlığına karşı olduğu işaret edilen açıklamada "Stellantis, şiddeti kınar ve barışı yeniden tesis edebilecek tüm eylemleri destekler" denildi. Stellantis NV, Hollanda merkezli çok uluslu otomotiv şirketi olup; Peugeot, Jeep ve Fiat başta olmak üzere birçok ünlü marka otomobillerinin üreticisidir.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.