SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya, Karadeniz'de yaklaşık 20 savaş gemisi ve denizaltı konuşlandırdı

Haber Giriş Tarihi: 24.04.2022 21:10
Haber Güncellenme Tarihi: 24.04.2022 21:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya, Karadeniz'de yaklaşık 20 savaş gemisi ve denizaltı konuşlandırdı

Rusya’nın Karadeniz’de konuşlandırdığı Kalibr füzesi ve denizaltıları Ukrayna’ya karşı saldırı tehdidi oluşturmaya devam ediyor. Ukrayna Güney Hava Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, Karadeniz’de Rus ordusuna ait Kalibr seyir füzeleri ile donatılmış denizaltıların da bulunduğu yaklaşık 20 birimin konuşlandırdığı duyuruldu.

Ukrayna Güney Hava Komutanlığının 24 Nisan 2022 tarihinde soysal medya hesabından yapılan açıklamada, “Karadeniz bölgesinde, Rus ordusuna ait aralarında Kalibr seyir füzeleri ile donatılmış denizaltıların da bulunduğu yaklaşık 20 birim konuşlandırılmış durumdadır. İşgalci birimler, deniz taşımacılığını engelleyerek ve havadan keşif gerçekleştirerek, Ukrayna topraklarının neredeyse tamamına füze saldırısı tehdidi oluşturmaya devam ediyorlar.” ifadesine yer verildi.

Rusya'nın Karadeniz Filosu'na ait Amiral Grigoroviç fırkateyninin Karadeniz'de  Kalibr tipi füzeleri ilk kez ateşledi

Rusya dün Hazar Denizi'nde bulunan stratejik TU-95 uçağıyla Ukrayna’nın Odesa şehrine füze saldırısı düzenledi. Kente atılan sekiz füzeden üçü Ukrayna hava savunma kuvvetleri tarafından vuruldu, geri kalanı sivillerin bulunduğu çok katlı bir konut binası ve bir mezarlığın yanı sıra şehrin altyapısını vurdu. Saldırı sonucu biri 3 aylık bebek olmak üzere 8 kişi hayatını kaybederken 18 kişi de yaralandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.