SON DAKİKA
Hava Durumu

Rusya'nın Bryansk kentindeki petrol depolarında yangın çıktı: Rus ürünlerinin Avrupa'ya ihracatı tehlikede

Haber Giriş Tarihi: 25.04.2022 13:48
Haber Güncellenme Tarihi: 25.04.2022 13:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rusya'nın Bryansk kentindeki petrol depolarında yangın çıktı: Rus ürünlerinin Avrupa'ya ihracatı tehlikede

Rusya'nın Ukrayna yakınlarındaki Bryansk kentindeki petrol depolarında yangın çıktı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, iki farklı noktada büyük yangınların meydana geldiği görülüyor. Bryansk'ın petrol ana dağıtım bölgesi olduğu için bu yangınların Rus ürünlerinin Avrupa'ya ihracatını büyük ölçüde etkileyeceği öngörülüyor.  

Rusya'nın Bryansk kentinde, 24 Nisan'ı 25’ine bağlayan gece, patlamalar ve yangınlar meydana geldi. Bir yangının kentteki petrol fabrikasında, ikinci yangının ise kentteki askeri üsteki petrol deposunda çıktığı bildirildi.

AVRUPA'YA GİDEN RUS PETROLÜNÜN BÜYÜK KISMI BRYANSK'TAN GEÇİYOR

Yangının çıktığı petrol depolarının, petrolün Avrupa'ya taşındığı Drujba petrol boru hattı kompleksinin bir parçası olduğuna dikkat çekiliyor. Bryansk petrol ana dağıtım bölgesi olduğundan, bu yangınların Rus ürünlerinin Avrupa'ya ihracatını büyük ölçüde etkileyeceği öngörülüyor. Ayrıca Rosneft’e ait olan Bryansk’taki petrol deposundan Ukrayna’da savaşan Rus birliklerine petrol sağlanıyor.

DEMİRYOLU ZARAR GÖRDÜ

Ayrıca bilinmeyen kişilerin Bryansk bölgesindeki demir yoluna zarar verdiği bildirildi. Askeri üsse giden demiryolunun zarar görmesi sonucu bir lokomotifin raydan çıkarak devrildiği aktarıldı.

Öte yandan Rus propaganda haber ajanslarında çıkan haberlerde, demir yolunun yağmur nedeniyle aşındığı iddia edildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.