SON DAKİKA
Hava Durumu

Şırnak'ta Eren Abluka-5 Şehit Jandarma Er Şakir Elkovan Operasyonu başlatıldı

Haber Giriş Tarihi: 25.04.2022 09:15
Haber Güncellenme Tarihi: 25.04.2022 09:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Şırnak'ta Eren Abluka-5 Şehit Jandarma Er Şakir Elkovan Operasyonu başlatıldı

Şırnak’ta 581 personelin katılımıyla Eren Abluka-5 Şehit Jandarma Er Şakir Elkovan Operasyonu başlatıldı. Operasyonun ilk gününde, Gabar Dağı Karageçit bölgesinde, 26 mağara ve 3 sığınakta, 1 el bombası, 3 obüs mühimmatı, 2 el yapımı patlayıcı, 1 EYP düzeneği, 2 piyade tüfeği şarjörü ile çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

İçişleri Bakanlığı dün Şırnak'ta Eren Abluka-5 Şehit Jandarma Er Şakir Elkovan Operasyonu başlattı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü PKK'yı ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı öngörülen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla başlatılan "Eren Abluka-5 (Şırnak-Gabar Dağı-Karageçit) Şehit Jandarma Er Şakir Elkovan" Operasyonu'nda, Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığınca, jandarma özel harekat, jandarma komando ve güvenlik korucusundan oluşan 581 personel, 37 operasyonel timin görev aldığı belirtildi.

Operasyonun ilk gününde, Şırnak'ta Gabar Dağı Karageçit bölgesinde yapılan arama ve tarama faaliyetinde tespit edilen 26 mağara ve 3 sığınakta, 1 el bombası, 3 obüs mühimmatı, 2 el yapımı patlayıcı (EYP), 1 EYP düzeneği, 2 piyade tüfeği şarjörü ile çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Öte yandan, yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Abluka operasyonlarının halkın desteğiyle inançlı ve kararlı şekilde başarıyla sürdüğü yinelendi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.