SON DAKİKA
Hava Durumu

Tayvan hükumetinden Ukrayna'ya 8 milyon dolarlık yardım

Haber Giriş Tarihi: 23.04.2022 10:58
Haber Güncellenme Tarihi: 23.04.2022 11:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Tayvan hükumetinden Ukrayna'ya 8 milyon dolarlık yardım

Tayvan Dışişleri Bakanı Josep Wu, Kıyiv Belediye Başkanı Vitaliy Klıçko ile görüşmesinde Tayvan hükumetinin Ukrayna’ya 8 milyon dolarlık yardımda bulunacağını açıkladı. Bakan Wu, Tayvan ile Ukrayna’nın ideolojik ortaklar olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Klıçko ise Tayvan'a teşekkür ederek, "Barış, ancak son Rus askeri Ukrayna'dan ayrıldığında gerçekleşebilir" ifadelerini kullandı. Klıçko görüşmede, uluslararası toplumu Rusya’yı en kapsamlı şekilde kınamaya ve yaptırım uygulamaya davet etti.

Tayvan Dışişleri Bakanı Josep Wu ile Kıyiv Belediye Balkanı Vitaliy Klıçko (Vitali Klitschko) görüntülü görüşme gerçekleştirdi. Tayvan Dışişleri Bakanı Wu, Ukrayna’ya 8 milyon dolar yardım yapacağını belirtti. Söz konusu yardımın 5 milyonunun Ukrayna'nın başkenti Kıyiv’e, 3 milyonunun da Ukrayna’daki 6 sağlık kurumuna bağışlanacağı açıklandı.

"TAYVAN VE UKRAYNA, DEMOKRATİK İDEOLOJİYİ PAYLAŞAN ORTAKLAR"

Bakan Wu, Kıyiv Belediye Başkanı Klıçko ile görüşmesinde, Rusya’nın saldırılarının yalnızca Ukrayna halkına büyük zarar vermekle kalmadığını bununla birlikte uluslararası düzeni ve demokratik toplumu tehdit ettiğini dile getirdi. Ayrıca Bakan Wu, Tayvan ve Ukrayna’nın demokratik ideolojiyi paylaşan ortaklar olduğunu belirtti.

VİTALİY KLIÇKO: BARIŞ, ANCAK SON RUS ASKERİ UKRAYNA’DAN AYRILDIĞINIDA BAŞLAYABİLİR

Söz konusu görüşmede Belediye Başkanı Klıçko ise Bakan Wu’ya, Tayvan hükumetine ve Tayvan halkına teşekkür etti. Klıçko, “Barış, ancak son Rus askeri Ukrayna’dan ayrıldığında başlayabilir” dedi.

Klıçko, uluslararası toplumu Rusya’yı en kapsamlı şekilde kınamaya ve yaptırım uygulama yaptı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.