SON DAKİKA
Hava Durumu

Turizm devi TUI’den otellere: Rus firmalarının rezervasyonlarını iptal edin

Uluslararası turizm şirketi TUI, Rusya’ya uygulanan yaptırımlar nedeniyle çalıştığı otellerden, sahipleri Rus olan tur operatörleri tarafından yapılmış rezervasyonları iptal etmelerini istedi.

Haber Giriş Tarihi: 26.04.2022 23:04
Haber Güncellenme Tarihi: 26.04.2022 23:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Turizm devi TUI’den otellere: Rus firmalarının rezervasyonlarını iptal edin

Uluslararası turizm şirketi TUI, Rusya’ya uygulanan yaptırımlar nedeniyle iş birliği yapmaya çalıştığı otellerden, Rus tur şirketleri tarafından yapılmış rezervasyonları iptal etmelerini istedi.

Uluslararası turizm şirketi Touristik Union International'ın (TUI) Türkiye’deki şirketi Tantur Seyahat A.Ş. üzerinden çalıştığı otellere gönderdiği bir açıklamada, sahibi Rus olan tur operatörlerinden TI Travel LLC, TI Baltics SIA ve Borublita müşterilerinin otellere alınmamasını, bu firmalar aracılığıyla yapılan rezervasyonların da iptal edilmesini istedi.

Tantur yönetimi imzasıyla otellere gönderilen yazıda şu ifadeler yer aldı:

“Bu mektubun amacı Tantur'un TI Travel LLC, TI Baltics SIA ve Borublita Holdings Limited için Türkiye'de yürüttüğü tüm operasyonların askıya alındığı konusunda sizi bilgilendirmek içindir.

TI Travel ile ilgili herhangi bir operasyon için gelecek yeni rezervasyon taleplerinin askıya alınması; LLC, TI Baltics SIA ve Borublita ile ilgili olarak otelinizle Tantur arasında imzalanan sözleşmenin 9. maddesine göre sözleşmenin askıya alındığını bildiririz.”

Öte yandan, TUI çatısı altındaki Tantur’da Rusya bölümünün kapatıldığı öğrenildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.