SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye'de ülke genelinde kapsamlı koronavirüs denetimi yapılacak

İçişleri Bakanlığı, valilerin yönetim ve koordinasyonunda ülke genelinde yarın kapsamlı koronavirüs denetimi yapılacağını bildirdi.

Haber Giriş Tarihi: 18.08.2020 15:41
Haber Güncellenme Tarihi: 18.08.2020 16:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türkiye'de ülke genelinde kapsamlı koronavirüs denetimi yapılacak

Türkiye İçişleri Bakanlığı, valilerin yönetim ve koordinasyonunda ülke genelinde yarın kapsamlı koronavirüs denetimi yapılacağını bildirdi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 81 il valiliğine, Kovid-19 Tedbirleri Denetimleri konulu genelge gönderildi. 

Genelgede, koronavirüsle mücadele kapsamında, içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek, bu kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerin sürdürüldüğü belirtildi.

TÜM İL VE İLÇELERDE DENETİM YAPILACAK

Genelgede, yarın ülke genelinde yapılacak denetimlerin tüm il ve ilçelerde vali, kaymakamların koordinesinde, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk görevlilerinin (zabıta, özel güvenlik gibi) katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından yapılacağı kaydedildi.

GENEL YAŞAM ALANLARI DENETLENECEK

Konu ile ilgili genelgede, ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları gibi yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklar, halı sahalar, bilardo salonları ve bilumum yaşam alanlarının denetleneceği belirtildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.