SON DAKİKA
Hava Durumu

Türkiye'nin 17. Ukrayna derneği Konya'da resmen açıldı

Türkiye'de 17. Ukrayna derneği resmen açıldı

Haber Giriş Tarihi: 19.10.2021 12:40
Haber Güncellenme Tarihi: 19.10.2021 12:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türkiye'nin 17. Ukrayna derneği Konya'da resmen açıldı

Türkiye’deki Ukrayna diasporası bir derneğin daha açılışına imza attı. Konya Ukraynalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Türkiye’de açılan 17. Ukrayna derneği oldu. 

Konya şehrinde Ukraynalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adıyla yeni bir dernek kuruldu. Konya’daki Ukrayna Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Facebook sayfasında yapılan açıklamada, “İyi haberimiz var; Konya’da Ukrayna Derneği olacak! Ukrayna derneği, tarihi kent Konya’da resmi olarak tescillendi.” ifadelerine yer verildi.

Konya Sivil İlişkiler Daire Başkanı Selahattin Seyhan, dernek üyelerine topluluk kayıt belgesini takdim etti. Konya’da yeni tescil edilen Ukrayna Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Alina Parasey Göçer, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği ve yerel yetkililerin yardımıyla tescil belgesini alma sürecinin uzun sürmediğini belirtti.

Ayrıca Konya’daki Ukrayna diasporası, Ukrayna Büyükelçiliğine ülkede yaşayan Ukrayna toplumunun kalkınmasına yardım ve organize ettiği için teşekkür etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.