SON DAKİKA
Hava Durumu

TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneğinden Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosluğu ziyareti

TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneğinden Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosluğu ziyareti

Haber Giriş Tarihi: 19.11.2021 20:06
Haber Güncellenme Tarihi: 19.11.2021 20:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneğinden Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosluğu ziyareti

TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği temsilcileri, Ukrayna’nın yeni İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskıy ile görüştü. Görüşmede iki ülke arasındaki iş birliği ve TURKSİD'in çalışmaları ele alındı.

TURKSİD Başkanı Ertan Baştuhan ve Genel Sekreteri Serkan Ateş, Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu olarak atanan Roman Nedilskıy’i ziyaret etti. TURKSİD’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TURKSİD Başkanımız Ertan Baştuhan ve Genel Sekreterimiz Serkan Ateş ile İstanbul Ukrayna Başkonsolosluğuna yeni atanan Başkonsolos Sayın Roman Nedilskıy'i ziyaret ederek kendilerine yeni görevinde başarılar dileyerek tebrik ettiler. Görüşmeye Ticari Konsolos Sayın Maksım Vdovıçenko da katıldılar. 

Açıklamada, görüşme sırasında iki ülke arasındaki iş birliği ve TURKSİD'in çalışmaları hakkında konuşulduğu aktarıldı. Ayrıca aralık ayında Ukrayna'dan Türkiye’ye gelecek iş insanları ile TURKSİD iş insanları arasında bir görüşme yapılması kararının alındığı belirtildi.

BAŞKONSOLOSTAN TURKSİD BAŞKANI VE GENEL SEKRETERİNE TEŞEKKÜR

Öte yandan Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskıy, sosyal medya üzerinden görüşmeyle ilgili yaptığı açıklamada, "TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği ve TurkVest Başkanı Sayın Ertan Baştuhan ve TURKSİD Genel Sekreteri Sayın Serkan Ateş'e sıcak selamları ve Ukrayna-Türkiye ticari, ekonomik, yatırım ilişkilerinin ve bölgeler arası işbirliğinin yoğunlaştırılması konulu anlamlı görüşme için içtenlikle teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.