SON DAKİKA
Hava Durumu

TURKSİD Uluslarlarası İş İnsanları Derneği'nden İSPER'e ziyaret

TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği temsilcileri, 19 Kasım 2021 tarihinde İSPER’e (İstanbul Personel Yönetim Anonim Şirketi) ziyaret gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 20.11.2021 16:48
Haber Güncellenme Tarihi: 20.11.2021 16:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
TURKSİD Uluslarlarası İş İnsanları Derneği'nden İSPER'e ziyaret

TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği temsilcileri, 19 Kasım 2021 tarihinde İSPER’e (İstanbul Personel Yönetim Anonim Şirketi) ziyaret gerçekleştirdi.

TURKSİD Başkanı Ertan Baştuhan ve Genel Sekreter Serkan Ateş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İSPER’i (İstanbul Personel Yönetim Anonim Şirketi) ziyaret ederek, İSPER Genel Müdürü Banu Saraçlar ve Bölgesel İstihdam Ofisleri Koordinatörü Dr. Necdet Kenar ile bir toplantı gerçekleştirdiler. 19 Kasım 2021'de düzenlenen toplantıda TURKSİD ve İSPER arasında önümüzdeki dönemlerde yapılması planlanan işbirlikleri ile ilgili ilkesel olarak fikir birliğine varıldığı aktarıldı.

İşbirliği kapsamında en kısa zamanda TURKSİD üyeleri ve İSPER yetkililerinin geniş katılımıyla bir bilgilendirme paneli düzenlenerek üç başlıkta işbirliği protokolü kararı alındı. Buna göre söz konusu başlıklar şu şekilde belirlendi.

1-Personel arayışında olan TURKSİD üyesi şirketlerin bu taleplerini öncelikli olarak Bölgesel İstihdam Ofisleri aday havuzundan karşılamalarını teşvik etmek,

2-TURKSİD ile iletişime geçerek çalışma hayatına dahil olmak isteyenlerin; bireysel yetkinliklerinin belirlenmesi, kendilerini geliştirmeleri, kariyer planlamalarını yapmaları ve iş hayatına hazırlanmaları gibi farklı konularda destek almaları amacıyla ilgili bu imkanı sağlayacak olan İSPER’e yönlendirilmelerinin sağlanması.

3-Enstitü İstanbul İsmek aracılığıyla, TURKSİD üyelerinin hem iş arayanlarına hem de çalışanlarına Türkiye’nin heryerinden internet tabanlı uzaktan eğitim fırsatlarına yönlendirmeye teşvik edilmesi.

İSTANBUL PERSONEL YÖNETİM ANONİM ŞİRKETİ (İSPER)

İSPER, "İstihdam ve İşgücü Yönetiminde Doğru Çözümler" sloganı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bağlı kuruluşları ve iştirak şirketlerinde görev yapan 16 binden fazla çalışanın istihdam sürecine verdiği desteğin yanı sıra Bölgesel İstihdam Ofisleri ve Enstitü İstanbul İSMEK’lerin koordinasyonu ile İnsan Kaynakları Danışmanlık ve Eğitim Gelişim Hizmetleri vermektedir. İSPER'in sitesinde yer alan bilgilere göre; şu ana kadar İstanbul’da 39 ilçede 13 ofisi ile hizmet vermekte olup kayıtlı 8 bin firmaya, 30 bin başvuru arasından 27 bin çalışan sağlandı. Bu sayının 2021 sonunda 30 bin olması planlanan İSPER'inn aday havuzuna üye olmak isteyen iş arayanlar ve havuza ulaşım sağlamak isteyen işverenler https://bio.ibb.istanbul/ adresinden portala giriş yapabilmektedir.

TURKSİD ULUSLARARASI İŞ İNSANLARI DERNEĞİ'NDEN UKRAYNA'NIN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU ZİYARETİ

TURKSİD Başkanı Ertan Baştuhan ve Genel Sekreteri Serkan Ateş, 19 Kasım 2021 tarihinde Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu olarak atanan Roman Nedilskıy’i de ziyaret etmişti. TURKSİD’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti.

TURKSİD Başkanımız Ertan Baştuhan ve Genel Sekreterimiz Serkan Ateş ile İstanbul Ukrayna Başkonsolosluğuna yeni atanan Başkonsolos Sayın Roman Nedilskıy’i ziyaret ederek kendilerine yeni görevinde başarılar dileyerek tebrik ettiler. Görüşmeye Ticari Konsolos Sayın Maksım Vdovıçenko da katıldılar. 

Açıklamada, görüşme sırasında iki ülke arasındaki iş birliği ve TURKSİD’in çalışmaları hakkında konuşulduğu aktarılmıştı. Ayrıca aralık ayında Ukrayna’dan Türkiye’ye gelecek iş insanları ile TURKSİD iş insanları arasında bir görüşme yapılması kararının alındığı belirtilmişti. Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskıy, sosyal medya üzerinden görüşmeyle ilgili yaptığı açıklamada, “TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği ve TurkVest Başkanı Sayın Ertan Baştuhan ve TURKSİD Genel Sekreteri Sayın Serkan Ateş’e sıcak selamları ve Ukrayna-Türkiye ticari, ekonomik, yatırım ilişkilerinin ve bölgeler arası işbirliğinin yoğunlaştırılması konulu anlamlı görüşme için içtenlikle teşekkür ederim.” ifadelerini kullanmıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.