SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ve ABD Savunma Bakanı Austin ile görüştü

Haber Giriş Tarihi: 25.04.2022 10:10
Haber Güncellenme Tarihi: 25.04.2022 10:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ve ABD Savunma Bakanı Austin ile görüştü

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile bir araya geldi. Görüşmede, ABD’nin Ukrayna’ya verdiği askeri destek, Rusya’ya uygulanan yaptırım baskılarının güçlendirilmesi ve güvenlik garantileri ele alındı.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin dün Ukrayna’ya resmi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret çerçevesinde ABD'li yetkililer Blinken ile Austin, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ile görüştü. Görüşmede Zelenskıy, ABD'li yetkililerin Ukrayna’ya gerçekleştirdiği ziyaretin önemini vurgulayarak, “ABD’nin Ukrayna’ya verdiği desteği takdir ediyoruz.” dedi.

Görüşme sırasında taraflar, ABD’nin Ukrayna’ya verdiği askeri destek, Rusya’ya uygulanan yaptırım baskılarının güçlendirilmesi, Ukrayna’ya sağlanan mali destek ve güvenlik garantileri gibi konuları masaya yatırdı.

Rusya’ya uygulanan yaptırımların güçlendirilmesi gerektiğini belirten Zelenskıy, “Bu yönde atılacak sonraki adımların ne olması gerektiğini anlıyoruz. Ve ortakların desteğine güveniyoruz.” ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.