SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Mıhaylo Podolyak'tan Rusya'ya yönelik yaptırımları artırma çağrısı

Haber Giriş Tarihi: 02.04.2022 17:41
Haber Güncellenme Tarihi: 02.04.2022 18:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Mıhaylo Podolyak'tan Rusya'ya yönelik yaptırımları artırma çağrısı

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Mıhaylo Podolyak, uluslararası toplumun, Rusya’ya karşı uyguladığı yaptırımların yetersiz olduğunu belirtti. Rus enerji kaynaklarına karşı daha sert yaptırımlar uygulama çağrısı yapan Podolyak, “Veya bize ‘Son Ukraynalıya kadar savaşın’ deyin” ifadesini kullandı.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Mıhaylo Podolyak, uluslararası topluma Rusya’ya karşı yaptırım baskısını artırma çağrısında bulundu. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Podolyak, “Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımlar yetersiz. Rusya’nın ekonomisini çökertmek ve Ukraynalıların öldürülmesini durdurmak için tüm Rus enerji kaynaklarına doğrudan ambargo veya limanların Rus ürünlere kapatılması (Rus petrolün yüzde 85’i tankerlerle taşınıyor) aracılığıyla uygulanacak dolaylı ambargo uygulanmalı. Veya bize: ‘Son Ukraynalıya kadar savaşın’ deyin.” dedi.

Daha önce Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna’ya saldıran Rusya’ya yönelik yaptırımların daha da artırılması gerektiğini vurgulamıştı. Ukrayna’da ateşkes sağlansa bile Rusya’ya yönelik yaptırımların kaldırılmayacağını belirten Johnson, “Putin üzerindeki ekonomik baskıyı artırmalıyız” ifadelerini de kullanmıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.