SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna Savunma Bakanlığı: İşgalciler, Ukrayna'nın doğusunda yeni bir saldırı hazırlığında

Ukrayna Savunma Bakanlığı: İşgalciler, Ukrayna'nın doğusunda yeni bir saldırı hazırlığında

Haber Giriş Tarihi: 11.04.2022 23:53
Haber Güncellenme Tarihi: 12.04.2022 01:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna Savunma Bakanlığı: İşgalciler, Ukrayna'nın doğusunda yeni bir saldırı hazırlığında

İşgalci Rus ordusunun, Ukrayna’nın doğu bölgesinde saldırı hazırlığında olduğu ve yakın bir zamanda saldırılara hız vereceği aktarıldı. Ukrayna Savunma Bakanlığı Sözcüsü Oleksandr Motuzyanık, “İşgalciler, saldırı harekatı için hazırlıkları neredeyse tamamladı ve bugünlerde Donetsk ve Lugansk bölgelerine birliklerin sevk etme aşamasına geçti...” dedi. Öte yandan, Ukraynalı sözcü, Rus ordusunun saldırılarına karşı Ukrayna ordusunun hazır olduğunu aktardı.

İşgalci Rus ordusu, Kıyiv’den geri çekilmesinin ardından Ukrayna’nın doğu bölgelerinde topyekun saldırı düzenlemeye hazırlanıyor. İşgalci Rus ordusu, saldırı hazırlıklarının ardından Rus askerlerini, Donetsk ve Lugansk bölgelerine sevk ederek yeni saldırıları düzenlemeyi planlıyor.

Ukrayna: Rus işgalciler Kiev'i ele geçirmeye hazırlanıyor MOTUZYANIK: İŞGALCİLERİN NE ZAMAN SALDIRACAĞINI TAHMİN EDMEYİZ. ANCAK UKRAYNA ORDUSU BUNA HAZIR

Ukrayna Savunma Bakanlığı sözcüsü Oleksandr Motuzyanık, “Bilgilerimize göre işgalciler askerlerin Donetsk ve Lugansk bölgelerine sevk etme aşamasına girmiştir. Yakın zamanda bu bölgelerde saldırmaya başlayacağını tahmin ediyoruz. İşgalcilerin gerçekte ne zaman olacağını tahmin edemeyiz. Ancak durum ne olursa olsun, Ukrayna ordusu buna hazır.” ifadesini kullandı.  

Savunma Bakanlığı Sözcüsü Motuzyanık, Rusya'nın Ukrayna'ya karşı başlattığı saldırıdan bu yana, Donetsk ve Lugansk bölgelerinde durmadan saldırdığını ve asker sayısının çoğaldığına dikkat çekerek, “Son zamanlarda, Donetsk ve Lugansk bölgelerindeki Rus birliklerinin sayısı önemli ölçüde arttı ve artmaya devam edecek.” dedi.

Motuzyanık, Rusya'nın Donetsk ve Lugansk bölgelerinin idari sınırına girme planlarına ek olarak, saldırgan birliklerin şu anda kara koridorunu korumaya ve Herson bölgesinde sıklet merkezi oluşturmaya çalıştığını bildirdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.