SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukraynalı gazeteci Maks Levin, işgalci Rus askerleri tarafından öldürüldü

Haftalardır haberi alınamayan Ukraynalı belgesel yapımcısı ve foto muhabiri Maks Levin’in Kıyiv yakınlarında ölü bulunduğu açıklandı. Fotoğraf çekimi için beraber gittiği arkadaşı Oleksiy Çernışov'un akibeti henüz bilinmiyor.

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2022 13:04
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2022 13:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukraynalı gazeteci Maks Levin, işgalci Rus askerleri tarafından öldürüldü

Rus saldırganlığının sonuçlarını belgelemek için 13 Mart’ta Guta Mejıgirska’ya giden ve kendisinden haftalardır haber alınamayan Ukraynalı belgesel yapımcısı ve foto muhabiri Maks Levin’in Kıyiv yakınlarında ölü bulunduğu açıklandı. Levin'in beraberindeki arkadaşı Oleksiy Çernışov'un akibeti ise henüz bilinmiyor.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andrıy Yermak, 2 Nisan 2022 tarihinde Telegram kanalından, Kıyiv'deki çatışma bölgesinde kaybolan belgesel yapımcısı ve foto muhabiri Maks Levin’in cesedinin Guta Mejıgirska köyü yakınlarında bulunduğunu duyurdu.

OLEKSİY ÇERNIŞOV'UN AKİBETİ BİLİNMİYOR

Ukraynalı medya kuruluşu “LB.ua”, Maks Levin'in “Rus saldırganlığının sonuçlarını belgelemek için” 13 Mart’ta eski fotoğrafçı Oleksiy Çernışov ile Guta Mejıgirska’ya (Guta Mezhyhirska) gittiğini açıklamıştı.

İki gazetecinin araçlarından ayrılarak Moşçun köyüne doğru yöneldiklerini ve o günden bu yana kendilerinden haber alınamadığını belirten medya kuruluşu, Oleksiy Çernışov’un da akıbetinin henüz bilinmediğini söyledi.

İŞGALCİ RUS ASKERLERİ TARAFINDAN AÇILAN 2 EL ATEŞLE ÖLDÜRÜLDÜ

Ukrayna Başsavcılığı, “Silahsız olan ve Rus askerleri tarafından açılan 2 el ateşle öldürülen fotoğrafçı cinayetine ilişkin tüm belgeler, savaş suçlularının yargılanması için toplanıyor” açıklamasında bulundu.


En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.