SON DAKİKA
Hava Durumu

Vışıvanka desenli Halkın Bayraktar'ı Ukrayna'ya ulaştı

Vışıvanka desenli Halkın Bayraktar'ı Ukrayna'ya ulaştı

Haber Giriş Tarihi: 07.09.2022 11:46
Haber Güncellenme Tarihi: 07.09.2022 11:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Vışıvanka desenli Halkın Bayraktar'ı Ukrayna'ya ulaştı

Türk hava savunma şirketi Baykar Teknolojinin Ukrayna'ya bağışladığı Vışıvanka desenli Bayraktar Ukrayna'ya ulaştı. Rus saldırılarına karşı başarı kaydeden Bayraktar TB2 SİHA'ları, Ukrayna'da büyük ilgi görüyor.

Ukrayna ordusu, Rusya'nın başlattığı savaşta düşman saldırılarını püskürtmeye devam ediyor. Ukrayna ordusu savunma hattında İHA (İnsansız hava aracı) ve SİHA'larla (silahlı insansız hava aracı) başarı kaydediyor. Ukrayna toprak bütünlüğü mücadelesinde İHA ve SİHA tedariki için bağış kampanyası başlatmıştı. Bu bağlamda, Türk hava savunma şirketi Baykar Teknoloji askeri destekte bulunarak Ukrayna'ya Bayraktar TB2 bağışladı.

HALKIN BAYRAKTAR'I UKRAYNA'DA

Baykar Teknoloji tarafından bağışlanan Ukrayna'nın yöresel desenlerini taşıyan Vışıvanka işlemeli Bayraktar, bu sabah Ukrayna'ya ulaştı. Halkın Bayraktarı olarak kaydedilen hava savunma aracı Rus saldırılarını başarılı bir şekilde püskürtüyor. Ukrayna'daki savaşta kullanılacak olan Bayraktar SİHA'larına Halepa, Kovinka ve Tryastsya isimleri verildi.

Ukraynalı TV Sunucusu Sergiy Prıtula UKRAYNA'DA BAYRAKTAR FABRİKASI KURULUYOR

Türkiye ve Ukrayna arasında 3 Şubat'ta imzalanan anlaşma neticesinde Ukrayna'da Bayraktar fabrikası kurulacak. Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar, geçen günlerde fabrika çalışmalarının başladığını duyurmuştu. Ukrayna'daki Bayraktar fabrikasında yeni modeller üretilecek.

BAYRAKTARLAR UKRAYNA'DA YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Ukrayna, Türk hava savunma aracı Bayraktarlara yoğun ilgi gösteriyor. Ukrayna halkı çocuklarına ve evcil hayvanlarına Bayraktar ismi verirken geçen aylarda Bayraktar isimli radyo frekansı yayın hayatına geçti. Öte yandan Bayraktar TB2 İHA ve SİHA'lar için şarkı yazıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.