SON DAKİKA
Hava Durumu

Zelenskıy: Batı, Putin'in şantajına kanmasın

Haber Giriş Tarihi: 21.09.2022 17:39
Haber Güncellenme Tarihi: 21.09.2022 17:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Zelenskıy: Batı, Putin'in şantajına kanmasın

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Rusya'nın nükleer silah kullanacağına inanmadığını söyledi. Cumhurbaşkanı Zelenskıy "Batı, Putin'in şantajına kanmasın Putin, Ukrayna'yı kanda boğmak istiyor aynı zamanda Rus askerlerinin kanında da boğmak istiyor." ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu sabah yaptığı açıklamada nükleer silah kullanma tehdidinde bulundu. Putin, “Gerekirse elimizde olan tüm imkanları kullanırız bu bir blöf değildir” dedi. Alman Bild gazetesine konuşan Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Putin'in Rusya'da ilan ettiği kısmi seferberlik konusunda istihbarat birimlerinin kendilerini bilgilendirdiğini belirtti. Zelenskıy, kısmi seferberliğin Rusya'nın subaylar ve diğer askeri personelle sorunları olduğunu gösterdiğini vurgulayarak şunları kaydetti:

“Rusya'nın askeriye öğrencilerini ve savaşamayan kişileri harekete geçirdiğini zaten biliyoruz. Bu öğrenciler eğitimlerini bile bitiremediler. Bu insanlar savaşamaz. Bize (Ukrayna'ya) geldiler ve öldüler.”

ZELENSKIY: PUTİN UKRAYNA'YI KANDA BOĞMAK İSTİYOR

Zelenskıy, Ukrayna'ya savaş açan Rusya Devlet Başkanı Putin hakkında "Bize gelmesi için milyonlarca dolarlık bir orduya ihtiyacı var. Çünkü bize gelenlerin büyük bir bölümünün kaçtığını görüyor. Putin, Ukrayna'yı kanda boğmak istiyor aynı zamanda Rus askerlerinin kanında da boğmak istiyor." ifadelerini kullandı.

SAHTE REFERANDUMLAR VE NÜKLEER TEHDİDİ

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Putin'in tehditlerine ilişkin ise "Planlarımıza göre adım adım hareket edeceğiz. Eminim topraklarımızı özgürleştireceğiz. Eyaletlerin yüzde 90'ı sahte referandumları tanımayacak." diye belirtti.

Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Putin'in nükleer silah kullanma tehdidiyle ilgili "Bu silahları kullanacağına inanmıyorum. Dünyanın bu silahları kullanmasına izin vereceğini sanmıyorum." dedi.

"PUTİN'İN TEHDİTLERİNE BOYUN EĞİLMEMELİ"

Putin'in tehditlerine boyun eğilmemesi gerektiğine dikkat çeken Zelenskıy, "Yarın Putin, 'Ukrayna dışında Polonya'nın bir kısmını da istiyoruz, aksi takdirde nükleer silah kullanacağız.' diyebilir. Bu tavizleri veremeyiz.” ifadelerine vurgu yaptı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.