SON DAKİKA
Hava Durumu

Zelenskıy'den Haluk Bayraktar'a Ukrayna 1. Derece Devlet Liyakat Nişanı

Haber Giriş Tarihi: 09.09.2022 23:18
Haber Güncellenme Tarihi: 09.09.2022 23:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Zelenskıy'den Haluk Bayraktar'a Ukrayna 1. Derece Devlet Liyakat Nişanı


Ukrayna’nın Rus işgaline karşı direnişinin sembolü haline gelen Bayraktar TB2 İHA ve SİHA’ları, dünyada adından söz ettirmeye devam ediyor. Türk hava savunma şirketi BAYKAR Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy tarafından Ukrayna ordusu için tedarik edilen hava savunma araçları dolayısıyla 1. Derece Devlet Liyakat Nişanı ile taltif edildi.Rusya’nın topyekun işgal girişimi sürerken Ukrayna’nın önceden beri Türkiye’den tedarik etmekte olduğu Bayraktar TB2 hava aracı, Ukrayna’daki başarılarının ardından ülke ve dünya çapında büyük ilgi görmeye devam ediyor. Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya karşı başlattığı geniş çaplı işgal saldırısının başından bu yana savaşın önemli bir sembolü haline gelen, Ukrayna’daki savaşta savunma cephesinde büyük başarı kaydeden Türk hava savunma şirketi BAYKAR Teknolojinin ürettiği Bayraktar TB2 İHA/SİHA'lar dünyada yankı uyandırmaya devam ediyor.

HALUK BAYRAKTAR’A UKRAYNA DEVLET NİŞANI TAKDİM EDİLDİ

BAYKAR Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar'ın, 29 Ağustos'ta Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy’ın (Volodimir Zelenski) kararıyla 1. Derece Devlet Liyakat Nişanı'na layık görüldüğü duyurulmuştu. Haluk Bayraktar'a bugün Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen törenle Cumhurbaşkanı Zelenskıy tarafından Ukrayna 1. Derece Devlet Liyakat Nişanı takdim edildi. Ayrıca Bayraktar'a, Bayraktar SİHA’ların Ukrayna milli nakışlı gömleği Vışıvankalara işlenmiş hali olan gömlek de hediye edildi.HALUK BAYRAKTAR’DAN UKRAYNA'YA TEŞEKKÜR

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy’ın elinden Devlet Nişanı alan Bayraktar, Ukrayna’ya teşekkür etti. Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ukrayna Devlet Başkanı Volodımır Zelenskıy tarafından 1. Derece Devlet Liyakat Nişanı ile taltif edildim. Bu kıymetli takdire layık gören Sayın Cumhurbaşkanına teşekkür ederim. Barış ve adaletin hakim olduğu bir dünya için çaba göstermeyi sürdüreceğim." ifadelerini kullandı.Genel Müdür Haluk Bayraktar 3 Şubat 2022’de Türkiye ile Ukrayna arasında imzalanan anlaşma neticesinde Ukrayna’da Bayraktar fabrikası kurulacağını duyurmuştu. Fabrika çalışmalarının başladığını belirten Bayraktar, Rusya’ya İHA ve SİHA tedarik edilmeyeceğinin altını çizmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.