SON DAKİKA
Hava Durumu

#Ateş

QHA - Kırım Haber Ajansı - Ateş haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Ateş haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

İşgalciler, Kırım’da tahkimat inşaatı faaliyetlerini aktifleştirdi Haber

İşgalciler, Kırım’da tahkimat inşaatı faaliyetlerini aktifleştirdi

Rus işgal güçlerinin Kırım’da tahkimat inşaatı faaliyetlerini aktifleştirdiği bildirildi. İşgalciler tahkimatların inşaatını, Herson bölgesi ile Kırım arasındaki idari sınıra yakın kıyı şeridinde ve yarımadanın merkez bölgelerinde gerçekleştiriyor. Rus işgali altındaki Kırım başta olmak üzere işgal altındaki Ukrayna topraklarında faaliyet gösteren “Ateş” isimli gizli direniş hareketi, 23 Nisan 2024 tarihinde yaptığı açıklamada şu ifadelerine yer verdi: “Ateş ajanları, işgalcilerin Kırım genelinde tahkimat inşaatlarını yoğunlaştırmaya başladığını bildirdi. İlgili hareketliliği, Herson bölgesi ile idari sınırdaki kıyı şeridi yakınında ve yarımadanın merkezinde gözlemliyoruz." İşgalcilerin yeni hendekleri kazdığı, eskileri güçlendirildiği ve lojistik tesislerinin korunmasını güçlendirildiği kaydedilen açıklamada, “Muhtemelen bu, müttefiklerin Ukrayna'ya yaptığı askeri ve mali yardımın arka planında gerçekleşiyor. ATACMS balistik füzelerinin hızlı bir şekilde Ukrayna’ya gönderilmesi ile ilgili haberler Rus yetkilileri çok endişelendirdi. Sonuçta bu füzeler, F-16 savaş uçakları ve diğer araçlar Kerç (Kırım) Köprüsü’nü yok edebilir, bu da cephedeki durumu kökten değiştirecektir." denildi. ???? Ukrayna'ya yapılan uluslararası askeri yardım bağlamında işgalciler, Kırım’da tahkimat inşaatı faaliyetlerini aktifleştirdi pic.twitter.com/CesOtaWv2h — QHA - Kırım Haber Ajansı (@qha_kirimhaber) April 24, 2024 ABD'DEN UKRAYNA’YA ATACMS DESTEĞİ Ukarayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, 22 Nisan 2024 tarihinde ABD Başkanı Joe Biden ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada ATACMS füzelerin Ukrayna’ya devredilmesi konusunda anlaşmaya varıldığını aktardı.

İşgalci Rusların Akyar’da sakladığı Kalibr füzelerinin yeri tespit edildi Haber

İşgalci Rusların Akyar’da sakladığı Kalibr füzelerinin yeri tespit edildi

Rus işgali altındaki Kırım başta olmak üzere işgal altındaki Ukrayna topraklarında faaliyet gösteren “Ateş” isimli gizli direniş hareketi, işgalcilerin Akyar’da (Sivastopol) Kalibr füzelerini sakladığı deponun yerini tespit etti. “Ateş” direniş hareketi, bu sabah yayımladığı açıklamada, "Ajanlarımız Suharnaya Körfezi kuzeyinde gerçekleştirdiği keşif sonucu mühimmat depolarını keşfetti. Kalibr tipi füzeler ve diğer türdeki silahlar muhtemelen bu depolarda saklanıyor" ifadelerini kullandı. Ayrıca bölgede çok sayıda askeri kamyonun bulunduğu aktarıldı. ATEŞ, RUS ASKERİ HEDEFLERİ HAKKINDA BİLGİ TOPLAMAYA DEVAM EDİYOR Direniş hareketi ajanlarının Rus işgali altında bulunan Kırım’daki yüzlerce askeri tesis hakkında bilgi topladığı ve çalışmalarını devam ettirdiği kaydedilen açıklamada, "Elde ettiğimiz bilgileri Ukrayna Savunma Kuvvetlerine iletiyoruz ve bunun sonucunda bu yerler füze saldırılarının hedefi haline geliyor" ifadelerine yer verildi. ATEŞ DİRENİŞ HAREKETİ: RUS ORDUSUNDAKİ AJAN SAYIMIZ ARTIYOR Rus işgali altındaki Kırım başta olmak üzere işgal altındaki Ukrayna topraklarında faaliyet gösteren direniş hareketi, ocak ayında Rus ordusu içindeki ajanlarının sayısının arttığını duyurmuştu. Ateş direniş hareketi tarafından yapılan açıklamada, ajanların birçok Rus birliğinde gizli faaliyet yürüttüğüne dikkat çekildi. Açıklamada, “Tüm bilgileri derhal Ukrayna Savunma Kuvvetlerine iletiyoruz. Rusya Silahlı Kuvvetlerinin çok sayıda askerinin bizim ajanımız haline geldiğini giderek daha fazla görüyorsunuz. Bunun sebepleri farklıdır; ödeneklerin gecikmesi veya Moskova'ya karşı ideolojik muhalefet gibi farklı gerekçeler...” denilmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.