SON DAKİKA
Hava Durumu

#Cumhurbaşkanlık Seçimi

QHA - Kırım Haber Ajansı - Cumhurbaşkanlık Seçimi haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Cumhurbaşkanlık Seçimi haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

İran'da Cumhurbaşkanlığı seçimi ne zaman? Haber

İran'da Cumhurbaşkanlığı seçimi ne zaman?

İran Cumhurbaşkanı İbrahim  Reisi'yi taşıyan helikopter, 19 Mayıs İran'ın kuzeybatısındaki dağlık bölgeye düştü ve Türk İnsansız Hava Aracı (İHA) Akıncı tarafından yeri tespit edilerek öldüğü doğrulandı. Bunun üzerine ülkede OHAL ilan edildi. Ülkenin Ruhani Lideri Ayetullah Seyyid Ali Hameney, ülkenin üst düzey bürokratlarını toplayarak, Reisi'nin yerine geçici olarak İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Muhammed Muhbir'i getirdi. ÜÇLÜ TOPLANTI YAPILDI İran resmî ajansı IRNA’nın haberine göre, geçici Cumhurbaşkanı Muhammed Muhbir ise 20 Mayıs 2024 tarihinde, Meclis Başkanı Muhammed Bakır Kalibaf ve Yargı erki başkanlığını yürüten Gulam Hüseyin Muhsin Ejei ile Cumhurbaşkanlığı seçimi tarihinin belirlenmesine ilişkin üçlü toplantı yaptı. İRAN'DA CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ 28 HAZİRAN’DA Toplantıdan sonra açıkama yapan Muhbir, İran'da Cumhurbaşkanlığı seçiminin 28 Haziran’da yapılacağını duyurdu. Cumhurbakanlığı seçimlerinde aday olmak isteyenlerin 30 Mayıs ile 3 Haziran tarihlerinde gerekli başvuruları yapması gerekecek. Seçim tanıtım çalışmaları da 12 Haziran'dan 27 Haziran sabahına kadar yürütülecek. HELİKOPTER KAZASI Cumhurbaşkanı Reisi, dün İran-Azerbaycan sınırında baraj açılış törenine katılmıştı. Reisi, beraberindeki Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve bazı yetkililerle dönüşte helikopter kazası geçirmişti. İran’ın talebi üzerine Türkiye, arama kurtarma faaliyetlerinde Akıncı insansız hava aracını (İHA) görevlendirmişti. Akıncı İHA’nın tespit ettiği helikopter enkazının koordinatları İran makamlarıyla paylaşılmış, tespit edilen noktaya ulaşan İranlı ekipler kazadan sağ kurtulan olmadığını belirlemişti.

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin ilk toplantısı başladı Haber

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin ilk toplantısı başladı

Türkiye'de görevde üçüncü dönemine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve açıkladığı yeni kabine üyeleri, bugün Anıtkabir'i ziyaret etti. Daha sonra Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yeni kabinenin ilk toplantısı başladı. KABİNE TOPLANTISI'NDA GÜNDEM EKONOMİ VE TERÖRLE MÜCADELE Bugün saat 15.10'da başlayan toplantıda ana gündem maddeleri; deprem bölgesindeki çalışmalar, ekonomide atılacak adımlar ve çizilecek yol haritası, aynı zamanda terörle mücadele ve sınır güvenliği konularının öncelikli gündem maddelerinden olması bekleniyor. TÜRKİYE'NİN YENİ KABİNESİ BELİRLENDİ Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabine üyeleri: Cumhurbaşkanı Yardımcısı: Cevdet Yılmaz Adalet Bakanı: Yılmaz Tunç Aile ve Sosyal Hİzmetler Bakanı: Mahinur Özdemir Göktaş Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Vedat Işıkhan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı: Mehmet Özhaseki Dışişleri Bakanı: Hakan Fidan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Alparslan Bayraktar Gençlik ve Spor Bakanı: Osman Aşkın Bak Hazine ve Maliye Bakanı: Mehmet Şimşek İçişleri Bakanı: Ali Yerlikaya Kültür ve Turizm Bakanı: Mehmet Nuri Ersoy Milli Eğitim Bakanı: Yusuf Tekin Milli Savunma Bakanı: Yaşar Güler Sağlık Bakanı: Fahrettin Koca Sanayi ve Teknoloji Bakanı: Mehmet Fatih Kacır Tarım ve Orman Bakanı: İbrahim Yumaklı Ticaret Bakanı: Ömer Bolat Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Abdulkadir Uraloğlu

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.