SON DAKİKA
Hava Durumu

#Ulusa Sesleniş

QHA - Kırım Haber Ajansı - Ulusa Sesleniş haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Ulusa Sesleniş haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov ülkedeki kargaşayla ilgili ulusa seslendi Haber

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov ülkedeki kargaşayla ilgili ulusa seslendi

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, 13 Mayıs 2024 tarihinde Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'teki bir yurtta yabacı öğrencilerin Kırgız bir öğrenciyi darp etmesi sonucu başkent halkının ayaklanması ile ilgili ulusa sesleniş videosu yayımladı.  "BU, PROVOKASYONLARA KAPILAN GRUPLARIN ETKİSİYLE GERÇEKLEŞTİ VE ÜLKEMİZ ZARAR GÖRDÜ" Cumhurbaşkanı Caparov'un 22 Mayıs 2024 tarihinde yayımladığı ulusa sesleniş konuşmasında, "Değerli Kırgızistanlılar, üzücü bir olayla karşı karşıya olduğumuzu belirtmek isterim. 13 Mayıs'ta yaşanan bir olayın ardından, 18 Mayıs'ta internet üzerinde çeşitli bilgi ve videoların yayılması sonucunda toplumumuzda endişe ve gerilim oluştu. Bu, provokasyonlara kapılan grupların etkisiyle gerçekleşti ve ülkemiz zarar gördü. Evet, eğer kolluk kuvvetleri zamanında harekete geçseydi ve yaptıklarını zamanında kamuoyuna açıklasaydı belki bu böyle olmayacaktı." ifadelerini kullandı. "YURTSEVER GENÇLERİMİZİN TALEPLERİ KESİNLİKLE DOĞRUDUR" Öte yandan yurtsever gençlerin haklı olduklarının altını çizen Caparov, "Yurtsever gençlerimizin yabancı vatandaşların yasa dışı göçünün durdurulması ve bu tür faaliyetlere izin verenlere karşı sert tedbirlerin alınması yönündeki talepleri kesinlikle doğrudur. Geçmişte de bu tür talepler vardı. İlgili kurumlar bu konuları analiz ederek gerekli tedbirleri almaya başladılar. Tanık olduğunuz gibi, yasa dışı olarak kalan yabancı vatandaşların tespitine yönelik çalışmalar Milli Güvenlik Komitesi ve İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülüyor." dedi. PROVOKATÖRLERİN HÜKÛMETE KARŞI YAPACAĞI EYLEMLERİN FARKINDAYIZ Provokatörlerin hükûmete karşı yapacağı eylemlerin farkında olduklarını belirten Caparov, "Yarın bu tür provokatörlerin çıkıp şöyle bağırmaya başlayacaklarını da biliyorum; 'Hükûmet kendi halkını gözaltına almaya başladı.' Ancak şunu vurgulamak isterim ki, kaderini devlete emanet etmiş insanların huzuru, ülkenin birliği ve onuru, kalkınması bu provokatör zümresinden çok daha yüksektir" şeklinde konuştu. Caparov son olarak ülkede adaletin sağlanması için çabaladığına, adalet önünde herkesin eşit olduğuna ve halkın huzuru için daha sıkı tedbirler alacağına dikkat çekerek, "Biz ülkeyi kalkındırıp yasal çerçeveye kavuşturacağımıza söz verdik. Adalet önünde, ulusal kanunlar önünde hepimiz eşitiz! Bölünmeye, birini daha üstte, birini daha aşağıda görmeye hakkımız yok. Ülkemize gelen misafirlerimiz bunu iyi biliyor ve anlıyorlar. Ayrıca, çatışmanın başında suçlu olanın kendileri olmasına rağmen, yetkililerin o günün ilk dakikalarında kalabalığı neden güç kullanarak dağıtmadığı, kendi vatandaşlarına destek verdiği konusunda şüphelerin olduğunu da biliyoruz. Neden güç kullanılmadığını yukarıda belirttim. Şu andan itibaren düzen zorunluluğu katı olacak. Üzülmeyin! Ülkemizde barış, uyum ve kalkınma olsun!” ifadelerini kullandı.

Rus "Çarı" Putin'den ulusa sesleniş ve Batı'ya tehdit! Haber

Rus "Çarı" Putin'den ulusa sesleniş ve Batı'ya tehdit!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'daki saldırılar ve işgal girişiminin birinci yılına girilirken; ulusa seslenmek için bugün kameralar karşısına geçti. Tüm konuşması boyunca propaganda ve yalan rüzgarları savuran diktatör Putin, Ukrayna'da işlediği savaş suçlarını haklı çıkarmaya çalıştı. PUTİN'İN KURMAYLARI SAVAŞIN ORTASINDA GÜLÜYOR! Putin, ulusa seslenmeden önce Rusya'da savaş psikolojisi ve ekonomi başta olmak üzere siyasi kriz yaşanırken; Putin'in kurmaylarının tebessüm etmesi dikkatlerden kaçmadı. Ukrayna karşısında her gün cephede  kayıplar veren Rusya'nın üst düzey yöneticileri arasında, Putin’in kürsüye çıkmasından hemen önce, tokalaşmalar ve şakalaşmalar eksik olmadı. Eskiden KGB ajanı olduğu ifşa olan Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Krill, en önde yüzünde tebessümle "Çar’ını" dinlemeye hazırdı. PUTİN'E GÖRE KENDİSİ HARİÇ HERKES SUÇLU! Vladimir Putin sahneye çıktığında, yalan makinesi de devreye girmişti. Konuşması başlar başlamaz kendi dışında herkesi suçlamaya başladı. Putin, sorunu barışçıl bir şekilde çözmek için her şeyin yapıldığını ama arkasından başka bir senaryonun hazırlandığını söyledi. İşgalci amacını meşrulaştırmak için Ukrayna’daki savaş suçlarını, daha önce defalarca başvurduğu yalanların arkasına sığınarak örtbas etmeye çalıştı. Putin, yalanların arkasına sığınarak, “tarihi topraklarımızda insanları korumak ve Ukrayna'daki neo-Nazi rejimi tehdidini ortadan kaldırmak için" bu vahşiliğe başvurduğunu söyledi. UKRAYNA'DAKİ KATLİAMI, BATI'YI SUÇLAYARAK GİZLEDİ Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Ukrayna’nın ana karasına yönelik işgal girişimini Batı ile ilişkilendirdi. Sayısız gayr-ı meşru çocuğun babası olarak ünlenmiş Putin, Batı’nın "edepsiz" ve "namussuz" olduğunu söyledi. Vladimir Putin, Ukrayna ordusunun başarılı hamleleri neticesinde defalarca komutan değiştiren ve yaklaşık 150 bin asker kaybeden Rus ordusunu kastederek, “Rusya'yı savaş alanında yenmek imkansızdır” açıklamasında bulundu. Putin, bu politikalarını, Rus toplumunu Batı’nın dejenere yaklaşımlarından korumak amacıyla yapıldığını savundu. Putin’in Rusyasında ona karşı gelen emekli devlet memurları, seferberlik yalanıyla cepheye götürülmüş gönülsüz askerler, sivil aktivistler öldürülürken Putin, “Kim ihanet ederse kanun önünde hesap verecektir" diyerek kendi halkını tehdit etti. PUTİN, UKRAYNA'YA FÜZE TEDARİK EDİLMESİNDEN RAHATSIZ! Putin, Rusya'nın Ukrayna'daki işgal girişimi ve saldırıları hakkında da açıklama yaptı. Batı dünyasına tehditler savuran Putin, "Ukrayna’ya ne kadar uzun menzilli silah sevk edilirse tehdidi sınırlarımızdan o kadar uzaklaştıracağız" açıklamasını yaptı. LAVROV'UN YÜZÜ DÜŞTÜ! Putin, Rusya'nın sözde diplomatik zaferlerinden bahsederken; Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un yüzünün düşmesi de gözlerden kaçmadı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.