SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Derneği Genel Merkezi, Rusya'nın Ukrayna saldırısı hakkında basın açıklaması yayımladı

Kırım Derneği Genel Merkezi, Rusya'nın Ukrayna saldırısı hakkında basın açıklaması yayımladı

Haber Giriş Tarihi: 24.02.2022 15:02
Haber Güncellenme Tarihi: 24.02.2022 15:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Derneği Genel Merkezi, Rusya'nın Ukrayna saldırısı hakkında basın açıklaması yayımladı

Kırım Derneği Genel Merkezi, tarafından 24 Şubat 2022 tarihinde Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı işgallerini topyekün savaş durumuna getirmesini protesto eden bir basın bildirisi yayımlandı.

Kırım Derneği Genel Merkezi, Rusya'nın Ukrayna saldırısı hakkında basın açıklaması yayımladı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Rusya, emperyalist emellerini hayata geçirmek gayesiyle bugün bir kez da silahlarını ateşleyerek kaba gücünü devreye sokmuştur. Geçmişinde sömürgesi altına aldığı topraklarda yaşayan insanlara yönelik katliam ve soykırım suçları ile dolu olan Rusya’nın bugün başlattığı saldırıda asker-sivil gözetmeksizin ateş açıyor olması sabıka kaydına yeni katliam suçları eklemekten hiç kaçınmadığının da bir delilidir.

Uluslararası sistemin temel kurallarını ihlal eden ve tamamını dalga geçercesine ayaklar altına alan Moskova yönetimi sadece Ukrayna’ya değil, tüm dünyadaki barış ortamını da tehdit etmektedir. Rusya için amaç sadece Ukrayna’nın demokratikleşmesini engellemek veya bölgede kendi uydularını yaratmak değildir. Rusya’nın amacı, emperyalist planlarını gerçekleştirebileceği bir ortam oluşturmaktır. Hiç şüphesiz ki bu, başta sınır komşularını ve arkasından da tüm dünyayı tehdit eden açık bir saldırıdır.

Bütün dünya devletlerini ve insanlığı Rusya’nın hukuk ve diploması kurallarını bir kez daha çiğneyerek başlattığı bu hayasızca saldırıya karşı en etkili yöntemlerle mücadele etmeye ve Rusya’yı en kısa sürede cezalandırmaya davet ediyoruz. Rusya’yı lanetliyoruz.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.