SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırımoğlu: Ukrayna Cumhurbaşkanı'nın barış planı, uluslararası hukukun temel ilkelerine dayanmaktadır

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy’ın Barış Formülü'nün uygulanmasına ilişkin akredite kordiplomasi temsilcileriyle yapılan 10. toplantıda Kırım Tatar halkının milli lideri, Ukrayna Kahramanı ve Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu önemli açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 04.12.2023 13:57
Haber Güncellenme Tarihi: 04.12.2023 13:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırımoğlu: Ukrayna Cumhurbaşkanı'nın barış planı, uluslararası hukukun temel ilkelerine dayanmaktadır

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy’ın Barış Formülü'nün uygulanmasına ilişkin akredite kordiplomasi temsilcileriyle yapılan 10. toplantı, 3 Aralık 2023 tarihinde Borispol Havalimanında gerçekleştirildi.

83 yabancı ülke ve 3 uluslararası kuruluş temsilcisinin de aralarında bulunduğu 86 katılımcının bulunduğu etkinliğe Kırım Tatar halkının milli lideri, Ukrayna Kahramanı ve Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu katılım sağladı.

KIRIMOĞLU: UKRAYNA CUMHURBAŞKANI'NIN 10 MADDELİK BARIŞ PLANI, ÜLKEMİZDE YAŞAYANLARIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUNUN GÖRÜŞLERİNİ TAM OLARAK YANSITMAKTA

Toplantıda yapılan görüşmelere katılan Kırımoğlu, Ukraynalıların büyük çoğunluğunun işgalci Rusya’nın topraklardan kovulması, Ukrayna'ya verdiği zararın tamamının tazminat olarak ödenmesi ve işgali başlatan sorumluların adalet önüne çıkarılması gerektiğine inandığını vurguladı.

Kırımoğlu, "Ukrayna Cumhurbaşkanı'nın 10 maddelik barış planı, ülkemizde yaşayanların büyük çoğunluğunun görüşlerini tam olarak yansıtmakta ve uluslararası hukukun temel ilkelerine dayanmaktadır. Uluslararası toplumun bu planı destekleyeceğini ve uygulanmasına yardımcı olacağını umuyoruz" açıklamasını yaptı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.