SON DAKİKA
Hava Durumu

Kremlin kuklası Kadirov, Kırım Müftüsüne tehditler savurdu!

Çeçenistan'ın Kremlin kuklası lideri Ramazan Kadirov, Kırım Müslümanları Dini İdaresi Müftüsü Ayder Rüstemov’u tehdit etti.

Haber Giriş Tarihi: 10.02.2023 16:45
Haber Güncellenme Tarihi: 10.02.2023 18:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kremlin kuklası Kadirov, Kırım Müftüsüne tehditler savurdu!

Rusya'nın Ukrayna'nın ana karasına yönelik başlattığı topyekun işgal girişiminde Kremlin rejimine destek veren Çeçenistan'ın kukla lideri Ramazan Kadirov, Kırım Müslümanları Dini İdaresi Başkanı Müftüsü Ayder Rüstemov’a tehditler savurdu. 

Müftü Ayder Rüstemov’un, Ukrayna ordusu tarafından esir alınan Kadirov askerleriyle yaptığı konuşma Ocak ayında sosyal medyada yansımıştı. Konuşmada Rüstemov, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaşın bir suç olduğunu ve cihat olarak nitelendirilmesinin yanlış olduğunu belirtmişti.

PUTİN YALAKASI KADİROV'DAN KÜSTAH TEHDİTLER

Kırım Müftüsünün esirlerle yaptığı konuşmaya tepki gösteren Kremlin kuklası Kadirov, tehditler savurarak esirlerin serbest bırakılması durumunda tekrar cepheye dönülmesi ve Rüstemov’dan intikam alınması gerektiğini söyledi.

Kırım Müftüsü Rüstemov’a “ikiyüzlü” diyen Putin yalakası Kadirov, “Tüm savaşçıları bunun gibi ikiyüzlüleri cezalandırmaya davet ediyorum. Herkes biliyor ki eline silah aldığında ölmeli ve öldürmeli… Allah bu seçeneği bize hediye olarak verdi. Ve onu zevkle kullanmalıyız.” şeklinde konuştu.

KADİROV’UN MÜFTÜSÜ, PUTİN İÇİN SAVAŞMAYI “CİHAT” SAYDI

İşgalci Putin’in desteği ile Çeçenistan’ın başına getirilen Ramazan Kadirov, Mart 2022’de Rus işgal ordusuna destek amaçlı 10 bin kadar Çeçen milisini bir geçit töreniyle Ukrayna’daki savaşa gönderdiğini açıklamıştı.

Çeçenistan’ın sözde Müftüsü Salah Mezhiev, törende verdiği fetvada, Rus askerleriyle birlikte savaşan Müslümanların cihat yaptığını iddia ederek "Rusya'nın yanında verilen mücadele Allah uğrunadır ve cihattır. Bu savaşta ölenler şehit olacaklardır, buna hiç şüphe yok" ifadelerini kullanmıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.