SON DAKİKA
Hava Durumu

A.R.O.G. Avrupa'ya açıldı

Haber Giriş Tarihi: 05.12.2008 17:14
Haber Güncellenme Tarihi: 05.12.2008 17:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
A.R.O.G. Avrupa'ya açıldı
Cem Yılmaz`ın heyecanla beklenen yeni filmi A.R.O.G.’un Avrupa galası, tüm oyuncuların katılımıyla Köln`de gerçekleştirdi. İlk filmi G.O.R.A.`nın devamı olan A.R.O.G Avrupa’daki izleyiciler tarafından büyük beğeni kazanacağı düşünülüyor. 9 Milyon Avro ile Türkiye’nın en büyük bütçe ile çekilmiş filmi olan A.R.O.G. filmdeki efektler ve çekim teknikleriyle göz doldurdu.
Komedi dalında çağ atlatan filmin hikayesi kısaca şöyle gelişiyor: Arif (Cem Yılmaz ) ilk filmindeki Komutan Logar tarafından zaman makınası ile taş devrine gönderilir. Taş devrindeki halkın içine entegre olan Arif onlara medeniyeti öğretmeye çalışır ve köye bir heyecan getirir. Ancak Arif`in geleceğe dönmesi bir futbol maçına kalmıştır.
Cem Yılmaz diğer filmlerinden farklı olarak bu filmde daha sosyal içerikli mesajlar vermeye özen gösterdi. Bu mesajlar komediyle birleşince ortaya A.R.O.G. çıktı. Gala gösteriminden sonra yapılan basın toplantısında konuşan Cem Yılmaz, “Sayın basın mensupları bügün burda bulunmaktan çok memnun olduğumu belirtmek isterim. Artık Avrupa galası bizim içın İstanbul ya da Ankara`dan farkı kalmamış, bize aynı heyecanı yaşatmaktadır. Film çok uzun bir hazırlık dönemi geçirmiş ve 3,5 ayda çekilmiştir. Çekimler Afyon, Antalya ve İstanbul`da yapıldı. Umarım izleyicilerin beğeneceği ve severek izleyeceği bir sinema filmi yapmışızdır” dedi.
A.R.O.G`da üç başrolü birden oynayan Cem Yılmaz’a bunun nedeni sorulduğunda “Para yok, daha ekonomik” demesi basın mensupları arasında gülüşmelere neden oldu. Filmin kadrosunda Ozan Güven, Özkan Uğur, Nil Karaibrahgil, Zafer Alagöz, Özge Özberk ve Hasan Kaçan yer aldı. Avrupa’da ve Türkiye`de 600 kopya ile gösterime çıkan A.R.O.G, Maximum film dağıtım ve Rakkas Entertainment`in sponsorluğunda Avrupa’da bügün görücüye çıkacak.
Kadir Bozbıyık / QHA - Almanya
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.