SON DAKİKA
Hava Durumu

Aluşta'dan Esen Yeller kitabını artık sesli dinleyebilirsiniz!

Dr. Serra Menekay tarafından kaleme alınan "Aluşta'dan Esen Yeller Bir Kırım Türküsü" isimli eser sesli kitap haline getiriliyor. Sesli kitap yakın zamanda Stroytel platformunda dinleyicisiyle buluşacak.

Haber Giriş Tarihi: 10.06.2024 17:32
Haber Güncellenme Tarihi: 10.06.2024 18:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Aluşta'dan Esen Yeller kitabını artık sesli dinleyebilirsiniz!

Okuyucularına Kırım Tatarlarını hikâyeleştirerek anlatan yazar Dr. Serra Menekay, kaleme aldığı "Aluşta'dan Esen Yeller" kitabını sesli hale getirecek. Kitabın baş kahramanı olan Nehar'ı Türkiye Radyo Televizyon Kurumunda (TRT) spikerlik yapmış olan Tuvgan Til İnternet Sitesi Koordinatörü Oya Deniz Çongar Şahin seslendirecek. Öte yandan romanın diğer kahramanı Fatma'nın seslendirmesini ise yazar Menekay yapacak. 

SESLİ KİTAP BAYRAMDAN SONRA DİNLEYİCİSİYLE BULUŞACAK

Konuyla ilgili olarak Kırım Haber Ajansına (QHA) açıklamada bulunan Menekay, seslendirmeyi savaştan sonra Eskişehir'e gelen Kırım Ailesi'nin müzik faaliyetlerini yürütmek amacıyla açılan ses stüdyosunda gerçekleştirdiklerini aktardı. Eskişehir Kırım Derneği Başkanı Recep Şen'in stüdyo kapılarını açtığını belirten Menekay, sesli kitabın Kurban Bayramı sonrasında çıkacağını duyurdu. Menekay, "Gönüllü olarak yaptığımız seslendirme çalışmasını Kırım Derneği Genel Merkezinin bilgisi dâhilinde bir Kırım Projesi olarak sunuyoruz" dedi. Menekay, sesli kitabın Stroytel isimli platform üzerinden dinleyicilerle buluşacağını söyledi. 

Serra Menekay Aluşta'dan Esen Yeller

Menekay daha önce kaleme aldığı "Adını Arayan Çocuk" kitabını seslendirdiklerini de anımsattı. Storytel'de yer alan sesli kitaba ulaşmak için tıklayınız:
Adını Arayan Çocuk-Storytel

ALUŞTA'DAN ESEN YELLER

Galetia Yayıncılık tarafından basılan "Aluşta'dan Esen Yeller Bir Kırım Türküsü" kitabı ilk kez 2019 yılında piyasaya sürüldü. Okuyucular tarafından büyük bir beğeniyle karşılanan kitap, birçok plaftorm üzerinden satışa sunuluyor. Kitabın bir bölümü Kırım’dan Türkiye’ye göç eden aileyi bir bölümü ise Sovyetler Birliği’nde sürgüne gönderilen ailenin yaşadıklarını anlatıyor. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.