SON DAKİKA
Hava Durumu

Camala 4 kategoride en iyi seçildi

Ukrayna’nın Karabas Live müzik dergisi 2016 yılının en önemli isimleri ve olayları ile ilgili sıralamasını yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 23.12.2016 21:19
Haber Güncellenme Tarihi: 23.12.2016 21:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Camala 4 kategoride en iyi seçildi

Eurovision 2016 şarkı yarışmasını kazanan Kırım Tatar kökenli Ukraynalı sanatçı Camala, Ukrayna’nın Karabas Live müzik dergisinin 2016 yılının en önemli isimleri ve olayları ile ilgili sıralamasında 4 kategoride en iyi olarak seçildi.
 
Derginin reytingine göre 2016 yılının en iyi şarkısı Camala’nın “1944” şarkısı oldu.
 
Karabas projesinin temsilcileri, “1944 şarkısı ile ilgili entrika, Camala’nın Eurovision’u kazandığı Mayıs ayında ortadan kalktı. “1944” şarkısının, Ukrayna’nın sınırlarını dünya müzik haritasında parlak bir şekilde çizdikten sonra en iyi olarak seçilmeseydi tuhaf olurdu. 1944 duygusal, dramatik, büyük ve çok samimi, dürüst bir şarkı. Kesinlikle 2016 yılındaki en iyi çalışma” diye kaydetti.
 
Yılın en iyi konseri olarak Camala’nın Ukrayna Saray’ında verdiği konser seçildi. Buna ilişkin dergi temsilcileri, “Bu istisnai bir andı. Ukrayna’nın sanat alanında ilk kez, Batı gelenekleri olan caz, soul, funk tarzında müzik icra eden bir sanatçı tek başına (iki gün art arda salon dolu şekilde) konser verdi. Bu bir anlamda Camala’dan ve Eurovision’daki zaferinden esinlenen geniş konser kitlesinin birbiriyle tanışması oldu” şekilde yorumladı.
 
Bunun dışında Camala’nın DahaBraha grubu ile yaptığı “Zamanili” şarkısı da en iyi düet kategorisinde en iyi seçildi.
 
Tabii ki Camala’nın yılın en iyi sanatçısı olarak seçilmesi de kimse için bir sürpriz olmadı.
 
Dergi, “Bu bir sürpriz olmadı. Evet başka sanatçılar da çok başarılı oldu. Ama Camala herkese göre daha çok parladı” diye kaydetti.
 
Daha önce 2016 yılında Kırım Tatar sürgünün konu alan “1944” şarkısıyla Eurovision şarkı yarışmasını kazanan Kırım Tatar sanatçı Camala’nın, 2016 yılında Google arama motorunda en çok aranan isimlerden biri olduğu bildirilmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.