SON DAKİKA
Hava Durumu

Ciner Medya'dan şok Habertürk kararı

Ciner Grubu çatısı altındaki Gazete Habertürk, basılı gazetelerin satışlarının iyice düşmesi, reklamların azalması ve artan baskı maliyetleri nedeniyle yayın hayatına son verecek.

Haber Giriş Tarihi: 02.07.2018 15:47
Haber Güncellenme Tarihi: 02.07.2018 15:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ciner Medya'dan şok Habertürk kararı

Bünyesinde Show TV, Habertük TV, Blomberg HT gibi markaları bulunduran Ciner Yayın Holding, ani bir kararla Gazete Habertürk'ü kapatarak yazılı basından çıkma kararı aldı.

CUMA GÜNÜ SON KEZ…

1 Mart 2009'da yayın hayatına başlayan Gazete Habertürk, son dönemde artan girdi maliyetleri ve dijital medyanın basılı medyaya sağladığı üstünlük sebebiyle, Cuma günü son kez yayınlanacak.

YÖNETİM KURULUNDAN İLK AÇIKLAMA

Ciner Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kenan Tekdağ çalışanlara yönelik yayınladığı uzun mesajında; reklam pazarının dijital medya ve TV'lere yoğunlaştığı bir dönemde bir gazete ile devam etmenin artık katlanılamaz maliyetleri olduğunu anlatarak kağıt (print) medyadan çıkarak artık Habertürk markası ile yola dijital medyada devam edeceklerini duyurdu.

FATİH ALTAYLI: PATRON KAPATMA KARARI ALMIŞ

Bir dönem gazetenin genel yayın yönetmenliğini de üstlenen Habertürk yazarı Fatih Altaylı’dan da bir açıklama geldi. Altaylı, "Patron, herhalde Habertürk'ü kapatma kararı almış" dedi.

ALTAYLI NEREDE DEVAM EDECEK?

Gazete kapandıktan sonra nerede yazacağını da açıklayan Altay, "Turgay Ciner'den yana bir rahatsızlığım yok, baskı görmüşlüğüm yok. Habertürk internette yazmaya devam etmemi, televizyondaki programı sürdürmemi isterse sürdürürüm. Hâlâ Türkiye'nin namuslu gazetecilerinden biri olduğumu düşünüyorum. Bizim derdimiz yazabilmek. Hiçbir yerde yazamazsam kendi blogumda yazarım." İfadelerini kullandı.

GAZETECİLER İŞSİZ KALACAK

Altaylı, Habertürk gazetesi bünyesinde çalışan çok sayıda gazeteci olduğunu belirterek, şöyle devam etti: "Hâlâ benim getirdiğim ekibin önemli bir bölümü gazetede. Aralarında gerçekten çok iyi gazeteciler var. Dijital yayın hepsini koruyamaz. Bu insanların kiraları, çocuklarının okul masrafları vs. var. Gazetecilerin bir kez daha işsiz kalacak olmasına üzülmemek mümkün değil..."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.