SON DAKİKA
Hava Durumu

Google Kırım’a yapacağınız gezileri kolaylaştırıyor

Haber Giriş Tarihi: 17.08.2013 15:27
Haber Güncellenme Tarihi: 17.08.2013 15:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Google Kırım’a yapacağınız gezileri kolaylaştırıyor

Google’ın kullanışlı özelliğiyle Kırım’daki seyahatiniz sırasında otobüs, minibüs veya troleybüs duraklarını bulabilir ve yolda geçireceğiniz zamanı hesaplayabilirsiniz.

Google, harita hizmetlerinde Akmescit, Aluşta, Canköy, Kefe, Kerç, Kezlev, Sivastopol, Sudak ve Yalta şehirlerine yeni “Toplu Taşıma Araçları” özelliğini ekledi.

Seyahatinizi planlamak için Google Haritalar’a girmeniz “Yollar”a tıklamanız, gerekli aracı seçmeniz, ardından gitmek istediğiniz yeri seçmeniz gerekiyor. Sistem A noktasından B noktasında kadar en kısa yolu seçecek ve seyahat için en uygun olanakları teklif edecek.

Yol bilgileri Ukraince, Rusça ve İngilizce olarak veriliyor. Bu özellik cep telefonları da dahil olmak üzere tüm tarayıcılarda mevcut.

Google “Toplu Taşıma Araçları” özelliğini 2005 yılında eklemişti, 2007 yılının Ekim ayında ise bu hizmet Google Haritalar özelliklerine eklendi. Bu özellik New York, Londra, Tokyo ve Sidney şehirleri dahil olmak üzere dünyanın 800 şehrinin toplum taşıma araçlarının hareket güzergâhlarını ve saatlerini öğrenme imkânı sunuyor. Ukrayna’nın 23 şehrinde “Toplu Taşıma Araçları” özelliği kullanılabiliyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.