SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım’a feribotla gelmek isteyen yolcular için çadır kampı kuruldu

Haber Giriş Tarihi: 15.07.2014 09:14
Haber Güncellenme Tarihi: 15.07.2014 08:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım’a feribotla gelmek isteyen yolcular için çadır kampı kuruldu

Rusya’nın Karasnodar bölgesi yönetimi talimatı üzerine “Kafkasya” (Kavkaz) limanı yakınlarında Kırım’a giden feribota binmek için günlerce kuyrukta bekleyen turistlerin dinlenmesi için çadır kampı kuruldu.

Kuban Valiliği, Kerç feribot hattının Kırım’a gitmek isteyen tüm turistleri ulaştıramadığı ve feribota binmek için uzun kuyrukların oluştuğu geçen hafta sonu, yaklaşık 500 kişinin kampın sağladığı fırsatlardan faydalandığını belirtti.

Rusya’nın Temryuk bölgesi Başkanı İvan Vasilevskiy, Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’nın Temryuk Bölge Müdürlüğü tarafından kamp alanında, içinde yatak ve duş kabinleri bulunan 16 çadır kurulduğunu kaydetti. Çadırlarda aynı zamanda 190 kişi yerleştirilebilir.

İvan Vasilevskiy, “İnsanlar, dinlenme merkezini geceleyin kullanmayı tercih ediyor” dedi.

Rusya Ulaştırma İdaresi Basın Servisi, 13 Temmuz saat 18.00 ile 14 Temmuz saat 10.00 arası Kerç feribot hattında 32 sefer yapıldığını bildirdi. 14 Temmuz, Pazartesi günü durumuna göre Kafkasya limanında feribota binmek için yaklaşık 1300 araç, Kırım limanında yaklaşık 40 araç kuyrukta bekliyordu.

Kırım’ın Rusya tarafından ilhak edilmesinin ardından Kırım ile Rusya arasında sınırlar kaldırıldı. Kırım’a gelmek isteyen Rusya vatandaşları, Kerç feribot hattını daha sık kullanmaya başladı. Kırım’a gitmek isteyen çok sayıda araçların bulunduğu için feribotlar, yolcuları ve araçları zamanında ulaştıramıyor ve bundan dolayı feribot girişlerinde uzun kuyruklar oluşuyor.En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.