SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırımlı öğrencilerden Eskişehir'e ziyaret

Kiev'de bulunan Kırım ailesi merkezinin öğrencileri Eskişehir'e günübirlik ziyaret gerçekleştirdiler.

Haber Giriş Tarihi: 27.04.2018 09:19
Haber Güncellenme Tarihi: 27.04.2018 15:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırımlı öğrencilerden Eskişehir'e ziyaret

Kiev'de bulunan Kırım ailesi merkezinin öğrencileri, hocaları Anife Kurtseitova, Sanie Emiramzaeva ve Ibraim Zakeryaev ile birlikte Kırım Dernekleri platformu icra kurulu Bursa temsilcisi Haluk Yaşayanlar başkanlığında Eskişehir'e günü birlik ziyaret gerçekleştirdiler.

Eskişehir'de Kırım Gelişim Vakfı Başkanı Ümit Şilit ve EKHAD başkanı Recep Şen tarafından karşılanan heyet öğlen yemeğinden Kent park içindeki Has Kırım Çibörek evinde konukladiktan sonra Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ı ziyaret ederek 2014 yılında Rusya tarafından işgal edilen vatan Kırım'dan çıkmak zorunda kaldıklarını ve şu anda Kiev'de yaşadıklarını Kırım'daki yaşam koşullarının günden güne zorlaştığını anlattılar. Başkan Ataç tüm çocuklara satranç takımları hediye etti. Ardından, Kırım Tatar hemşehrimiz Kazım Kurt'a ziyarete giden grup Meryem kızımızın oynadığı Tım-Tım dansı ve ardından Başkan Kurt ile birlikte soyledikleri "Ey Güzel Kırım" türküsü ile duygulu anlar yaşadılar. 

Sazova Kültür parkında masal şatosunu gezen çocuklarımız güzel dakikalar geçirdiler. Akşam yemeği yedikten sonra Bursa'ya uğurlandılar.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.