SON DAKİKA
Hava Durumu

THY, Kırım'daki turizm acentelerini ödüllendirdi (FOTO, VİDEO)

Haber Giriş Tarihi: 27.12.2012 10:55
Haber Güncellenme Tarihi: 27.12.2012 10:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
THY, Kırım'daki turizm acentelerini ödüllendirdi (FOTO, VİDEO)
Türk Hava Yolları (THY) Simferopol Satış Ofisi işbirliği yaptığı en başarılı turizm acentelerini törenle ödüllendirdi.

Törenin açılış konuşmasını yapan Türk Hava Yolları Simferopol Müdürü Serhat Fil, bu etkinliğin iyi bir gelenek haline geldiğini belirterek THY’nin 2013 yılında daha başarılı olmasını beklediğini belirtti. Serhat Fil, etkinliğe katılan herkesi yılbaşı dolayısıyla tebrik etti, sağlık ve huzur diledi.

Simferopol Satış Müdürlüğü pazarlama temsilcisi Yelena Usatenko, Avrupa’nın en iyisi olan Türk Hava Yolları hakkında bilgi verdi. Şirketin sunduğu hizmetleri tanıtan Usatenko, THY’nin 2013 yılında 33 yeni hat açmayı planladığını dile getirdi.

Yelena Usatenko, Türk Hava Yolları Simferopol Müdürlüğünün 2012 yılında 75 bin yolcu taşıdığını, bunun geçen yıla kıyasla 6 bin yolcu fazla olduğunu söyledi. Usatenko, ofisin 2012 yılında çağrı merkezinin açıldığını, online bilet satışı uygulamasına geçiş gibi bir takım yeniliklere imza attığını kaydetti.

Yelena Usatenko, Türk Hava Yollarının 2012 yılında Uluslararası Şark Pazarı Müzik Festivali ve Tatlı Ses Çocuk Şarkı Yarışmasına sponsorluk yaptığını ifade etti.

Türk Hava Yolları Simferopol Müdürü Serhat Fil: “Türk Hava Yolları olarak bu yıl dünyanın en fazla ülkeye uçan havayolu unvanını aldık. Bunu gururla söylüyorum. Şu an itibarıyla İstanbul’dan 217 noktaya uçuyoruz. Kırım’ı da İstanbul’a bağlayarak bir köprü oluşturarak dünyanın 217 noktasına bağlayan tek hava yoluyuz. Bunu da gururla ifade etmek istiyorum. Çok başarılı bir yıl geçirdik. Simferopol olarak bu yıl yolcu sayımızı yüzde 10 civarında arttırdık. Gelirlerimizi da artırdık tabii haliyle. Her gün uçuyoruz, bildiğiniz gibi. Önümüzdeki dönemde buraya haftada 10 sefer yapmayı planlıyoruz. Daha sonra günde iki sefere çıkmayı planlıyoruz. Başarılarımızın devamını partnerlerimizle birlikte buradan diliyorum ve yeni yıl münasebeti ile tüm insanlığın yaklaşan yeni yılını kutluyorum, yeni yılın huzur, mutluluk, bolluk ve bereket getirmesini diliyorum.” dedi.

Türk Hava Yolları Simferopol Müdürlüğü, işbirliği yaptığı en aktif Kırım turizm acentelerini açıkladı. 2012 yılının sonuçlarına göre, en çok Türk Hava Yolları bileti satan şirket “Akviata” acentesi oldu.

“Sparta Krım” turizm acentesi, 2011 yılına kıyasla 2012 yılında uçak bileti satışlarını en çok artıran şirket olduğu ilân edildi.

“Kiy Avia Krım” şirketi THY’nin transit seferlerine bilet satan şirketler arasında lider olduğu açıklandı. Tüm başarılı acentelere ve konuklara THY logolu hediyeler verildi.

Yapılan kura çekimi sonucunda HDI-Strahovaniye (Sigorta) şirketi Akmescit Müdürü Sergey Ponomaryov, Kırım'dan İstanbul'a gidiş-dönüş uçak bileti kazandı.

Susana Üseynova, Ayder İslâmov, Osman Bayramaliyev

QHA
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.