SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk Hava Yolları Herson uçuşlarına başladı

Herson seferlerinin Kırım hava sahasına uçuş yasağı konulmasının ardından durdurulan Akmescit (Simferopol) hattının ardından Kırım yarımadasına en yakın nokta olarak alternatif olması bekleniyor.

Haber Giriş Tarihi: 15.10.2014 16:43
Haber Güncellenme Tarihi: 15.10.2014 16:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türk Hava Yolları Herson uçuşlarına başladı

Dört yıl art arda Avrupa’daki en iyi havayolu seçilen Türk Hava Yolları uçuş haritasını genişletiyor ve Ukrayna’da yeni bir noktaya sefer düzenliyor. Türk Hava Yolları haftada 4 kez İstanbul – Herson – İstanbul uçuşlarını gerçekleştirecek. Türk Hava Yolları’nın yeni uçuş noktası Herson’daki ve Güney Ukrayna’nın diğer bölgelerine gidecekler için uygun bir şehir.

Bağımsız Havacılar'ın haberine göre, Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Herson’a tarifeli seferlerinin başlaması nedeniyle resmi açılış töreni “Herson” havalimanında gerçekleştirildi. Basın toplantısı Herson Valisi Andriy Putilov, Türkiye Cumhuriyeti Ukrayna Büyükelçisi Yönet Can Tezel, ve Türk Hava Yolları’nın Pazarlama ve Satış Başkanı Ziya Taşkent katılımlarıyla gerçekleşti. Aynı zamanda Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Refat Çubarov, Herson, Kiev, Odessa, Dnepropetrovsk ve Lvov’daki Türk Hava Yolları genel müdürleri, “Herson” havalimanının yöneticisi ve Herson, Odessa ve Nikolaev’den işadamları da açılışa katıldı.

Türk Hava Yolları’nın Pazarlama ve Satış Başkanı Ziya Taşkent: “Ukrayna şu an Türk Hava Yolları için öncelikli pazarlardan biridir. Herson ve Ukrayna’nın güneyindeki diğer bölgeleri iyi bir potansiyele sahip ve uçuşlarımızla bu potansiyeli açığa çıkarmayı amaçlıyoruz. İstanbul-Herson uçuşu ile yüksek hizmet standartlarımızı Ukrayna’daki tüm yolcularımız için daha uygun hale getirdik, ve açılışa özel fiyatlarla bilet satmaya karar verdik.” dedi.

Herson Valisi Andriy Putilov: “Herson” havalimanının önemli bir teknik potansiyeli var. Ülkedeki son olaylar dolayısıyla Ukrayna’nın güneyindeki hava taşımacılığına olan değerlendirilmemiş talepten kaynaklanan yolcu trafiğiyle başa çıkacaktır. Türkiye ile Herson arasında başlatılan uçuşların bölgenin ekonomisinin gelişimine katkı sağlayacağına eminim.” dedi.

İstanbul’dan Herson’a tüm vergiler dâhil gidiş- dönüş 99 Euro ‘dan başlayan açılışa özel ücretlerle seyahat edilebilir. Ayrıca, Miles&Smiles üyeleri, yeni açılan hatlarda ilk 6 ay boyunca %25 mil indirimli ödül biletle seyahat edebilir ve uçuş sınıflarını yükseltebilirler.

Son 21 yıldır, Türk Havayolları Ukrayna’nın büyük şehirlerinden olan Kiev, Odessa, Simferopol, Donetsk, Dnepropetrovsk ve Lvov de temsilcilikleri bulunmakta.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.