SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukraynalı sanatçıların eserleri Antalya'da sergileniyor

Haber Giriş Tarihi: 22.08.2013 15:22
Haber Güncellenme Tarihi: 22.08.2013 15:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukraynalı sanatçıların eserleri Antalya'da sergileniyor

Ukrayna Kültür Günleri kapsamında, 12 ülkede sergilenen karma sanat sergisi Antalya'da açıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ve Ukrayna Ailesi Derneğinin katkılarıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Ukrayna Kültür Günleri kapsamında, "Ukrayna Kültür Günleri Karma Sergisi" Fikret Otyam Sanat Galerisi'nde açıldı.

Sergi Koordinatörü Yaşuk Yelena açılışta yaptığı konuşmada, Ukrayna sanatlarını yaşatmak ve tanıtmak için dünya genelinde sergi açtıklarını kaydetti. Serginin Ukrayna Sanat Haftası kapsamında ilk kez Moskova'da açıldığını hatırlatan Yelena, 2009'dan itibaren Almanya, Portekiz, İtalya, Slovakya, Polonya, Fransa, Kazakistan, Çek Cumhuriyeti, Letonya, Litvanya, İspanya ve Ukrayna'da sanatseverlerle buluşan eserlerin Türkiye'ye getirilerek Antalya'da sergilendiğini söyledi.

Sergide 100 sanatçının yaptığı 80 yağlı boya tablo ile 2 heykel ve çeşitli el işlerinin de bulunduğunu anlatan Yelena, 26 Ağustos'a kadar açık kalacak serginin görülmesi gerektiğini belirtti.

Ukrayna Kültür Günleri

Öte yandan bu yıl ikincisi düzenlenen Ukrayna Kültür Günleri kapsamında 23 Ağustos Cuma günü saat 19.30'da Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde kortej yürüyüşü yapılacak. Cumhuriyet Meydanı'nda akşam da açılış gösterileri gerçekleştirilecek.

Ukrayna Kültür Günleri, 24 Ağustos Cumartesi günü saat 20.00'de Antalya Kültür Merkezi'nde düzenlenecek gala gösterisi ile sona erecek.

Haberi AA'dan aktaran:

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.