SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukraynalı turistler Ruslara göre daha fazla harcama yapıyor

Rus turistlerin tatilde daha az harcama yaptığı bildirildi.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2016 17:39
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2016 17:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukraynalı turistler Ruslara göre daha fazla harcama yapıyor

Rus turistlerin yurtdışında yaptıkları tatillerde daha az harcama yarken Ukraynalı turistlerin daha fazla para harcadığı bildirildi.
 
Dünya Turizm Örgütü, 2016 yılının Ocak-Eylül aylarında dünyada yurtdışında tatil yapan turist sayısının bir milyara yaklaştığını açıkladı. Örgüt’ün bildirdiğine göre önceki yılın aynı döneminin verilerine göre yurtdışında tatil yapan turist sayısı yüzde 4 oranında arttı.
 
Turistler tarafından en çok ziyaret edilen ülkelerin ilk sırasında Güney Kore, Japonya, Vietnam ve Sri Lanka’nın yer aldığı belirtildi.
 
Turistlerin yurtdışında yaptıkları tatil sırasındaki harcamaları ile ilgili bilgileri de paylaşan Dünya Turizm Örgütü’nün açıklamasında, bu kategoride ilk sırada Çinlilerin yer aldığı ifade edildi. Çinlerin tatilde yaptıkları harcamaların, geçen yılın verilerine göre yüzde 19 oranında arttığı bildirildi. Ayrıca Ukraynalı turistlerin de harcamalarının büyük oranda, yüzde 15 kadar arttığı kaydedildi.
 
Rusya vatandaşlarının yurtdışında yaptıkları harcamaların ise çok düştüğünü belirten Turizm Örgütü, Rusların geçen yıla göre yüzde 37 oranından daha az para harcadığını aktardı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.