SON DAKİKA
Hava Durumu

Aziz Sancar KKTC'de konuştu: "Türkleri adamdan saymıyorlar, saydıracağız"

Konferans vermek üzere geldiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde konuşan Prof. Dr. Aziz Sancar büyük ilgiyle karşılandı.

Haber Giriş Tarihi: 27.04.2018 18:39
Haber Güncellenme Tarihi: 27.04.2018 19:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Aziz Sancar KKTC'de konuştu: "Türkleri adamdan saymıyorlar, saydıracağız"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC) Yakın Doğu Üniversitesinde (YDÜ) Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar'a "Altın Anahtar ve Onur Ödülü" verildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde temaslarda bulunan bilim adamı Sancar, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektör Dr. Suat Günsel’i ziyaret etti. Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane’yi gezen Sancar, İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakan Tufan Erhürman tarafından da kabul edilen Sancar, Yakın Doğu Üniversitesi’ndeki konferansta, “Siyasetçi değilim, ama KKTC’nin her Türk’ün kalbinde özel bir yeri var. Ben Türküm ve benim şöyle bir düşüncem var. Biz Türkleri kimse insandan saymıyor, ancak bizler insandan saydıracağız” dedi.

"ALTIN ANAHTAR VE ONUR ÖDÜLÜ" TAKDİMİ

Sancar, tarihte çok acılar çeken Kıbrıs'a gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kıbrıs'ta gördüklerinin kendisini çok etkilediğini anlatan Sancar, Büyük Kütüphane anı defterini de duygularını yazdı.

Osmanlı tuğrası desenli kravatı, Atatürk ve KKTC bayrağı rozetleriyle dikkatleri çeken Sancar'a, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel tarafından "Altın Anahtar ve Onur Ödülü" takdim edildi.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.