SON DAKİKA
Hava Durumu

"Edem Asanov ölmeden önce not bıraktı" iddiası

Haber Giriş Tarihi: 07.10.2014 10:39
Haber Güncellenme Tarihi: 07.10.2014 14:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
"Edem Asanov ölmeden önce not bıraktı" iddiası

Kırım Cumhuriyeti Soruşturma Komitesi Başkan Yardımcısı Yevgeniya Belikova, kaybolan ve daha sonra ölü bulunan Edem Asanov’un ölmeden önce veda yazısı bıraktığını ileri sürdü.

Belikova, ilgili yazıda Asanov’un akrabaları ve yakınları ile vedalaşarak onlardan özür dilediğini iddia etti.

Şu anda soruşturma öncesi denetimin yapıldığını anlatan Belikova, “Denetim sonuçlarına dayanarak biz bir karar vereceğiz. Suç unsuru olduğu tespit edilirse dava açılacak, edilmez ise dava açılmayacak” dedi.

Belikova, denetimin 15 Ekim’e kadar devam edeceğini açıkladı.

Sak şehrinin 25 yaşındaki sakini Edem Asanov, Kezlev’deki (Yevpatoriya) iş yerine gitmek üzere yola çıktığı zaman kaçırıldı. Kaybolan Edem Asanov’un cesedi 6 Ekim'de tarihinde Kezlev’de bulundu. Kırım Tatar gencin cesedinin, Kezlev’de terk edilmiş sanatoryum binasında bulunduğu belirtildi. Edem Asanov’un cesedi, yerel morga gönderildi. Asanov, 7 Ekim'de Sak'ta toprağa verilecek.

27 Eylül Cumartesi günü Karasupazar’ın Sarısu semtinde askeri üniforma giyen kimliği belirsiz kişiler iki genç Kırım Tatarına saldırıp minibüse bindirdi ve bilinmeyen bir yere götürdü. Kaçırılan Kırım Tatarları hakkında hala hiçbir bilgi alınamıyor.

3 Ekim tarihinde akşam saatlerinde Eskender Apselamov adında bir Kırım Tatarının daha kaçırıldığı açıklandı. 1991 doğumlu Kurman (Krasnogvardeyskiy) bölgesi Kalinino köyünde ikamet eden Eskender Apselamov, Akmescit’teki kiralık evinden işe gitmek üzere çıktı. Ancak iş yerine ulaşmadı, kendisiyle irtibat kurulamıyor, telefonu cevap vermiyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.