SON DAKİKA
Hava Durumu

Rus Büyükelçiliğinde 400 kg uyuşturucu ele geçirildi

Arjantin yetkilileri, diplomatik misyon yoluyla Avrupa ve Rusya'ya uyuşturucu sevkiyatı şemasını ortaya çıkardı.

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2018 10:34
Haber Güncellenme Tarihi: 23.02.2018 10:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Rus Büyükelçiliğinde 400 kg uyuşturucu ele geçirildi

Arjantin polisi, Buenos Aires'teki Rus Büyükelçiliğinde kokain bulunan 12 valiz buldu. Arjantinli Todo Noticias gazetesinin haberine göre, kolluk kuvvetleri, 360 ambalaj içerisinde 389 kg uyuşturucu madde tespit etti.

Rus diplomatik misyonda uyuşturucu ele geçirildiğine dair haberi Associated Press de, Arjantin Güvenlik Bakanı Patricia Bullrich'e atıfla verdi. Bullrich, Rus elçiliğinde bulunan valizlerin fotoğrafını Twitter'da yayınladı. 

 

 

Operasyonda Rus polisinin de yer aldığını belirten Arjantinli yetkili, ortak soruşturmanın her iki ülkede de bir yıldan fazla sürdüğünü kaydetti.  Bu partinin fiyatı 50 milyon euro olarak tahmin edildi.

Valizlerin elçiliğe Temmuz 2016'da, aynı yıl diplomatik misyondaki görevinden ayrılan bir elçilik çalışanı tarafından getirildiği, soruşturma sırasında Arjantin'den iki ve Rusya'dan üç kişi olmak üzere toplam 5 kişinin bu olayla ilgili olduğunun tespit edildiği kaydedildi. Olayla ilgili aralarında Buenos Aires polis müfettişi ve "eski Rus yetkilinin" (AP'nin haberine göre- elçilik çalışanı) olduğu bazı kişilerin gözaltına alındığı, şüphelilerden birinin Almanya'da saklandığı belirtildi.

Ele geçirilen uyuşturucunun diplomatik posta yoluyla Rusya ve bazı Avrupa ülkelerine gönderilmesinin planlandığı kaydedildi.

 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.