SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk kızı Sıla Oxford’un yıldızı oldu

Oxford Üniversitesi’nin dünyaca ünlü Modern Ortadoğu Araştırmaları master programının bu yılki birincisi bir Türk kızı oldu.

Haber Giriş Tarihi: 08.08.2017 13:04
Haber Güncellenme Tarihi: 08.08.2017 13:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Türk kızı Sıla Oxford’un yıldızı oldu

1988 yılından itibaren her yıl master mezunları arasında en başarılı öğrenciye verilen ‘Zander Ödülü’nün sahibi bu yıl Türk kızı Sıla oldu.

Sıla, doktorasını yine Oxford Üniversitesi’nde yapacak. Kolej eğitimini 2008 yılında Hong  Kong’da Li Po Chun United World College’de tamamlayan Sıla Uluçay, lisans eğitimini ise University College London (UCL) Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Master eğitimini Oxford Üniversitesi’nde tamamlayan Sıla Uluçay, doktorasını yine Oxford Üniversitesi’nde Hukuk Sosyolojisi üzerine yapacak.

İstanbul’da geçen yıl bir dil okulunda Arapça dil eğitimi alan Uluçay, Ortadoğu konusunda uzmanlaşmış bir akademisyen olmayı arzuladığını belirterek şöyle konuştu: “Akdeniz’de doğmuş bir genç olarak Ortadoğu ile Akdeniz bölgesi arasında benzerliklerin ve bağlantıların olduğunu düşünüyorum. Bu dil eğitimi sonunda Ortadoğu’yu keşfedip anlamam daha da kolaylaşacak. Dil eğitimi alırken ilk işim İstanbul’daki Suriyeli mültecileri eğitmek amaçlı bir projede yer almak oldu.” 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.