SON DAKİKA
Hava Durumu

Aliyev'e tebrik mesajları

Azerbaycan'daki cumhurbaşkanlığı seçiminde mevcut Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in tekrar seçilmesi sonrasında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Aliyev'i tebrik etti.

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 10:20
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 11:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Aliyev'e tebrik mesajları

Azerbaycan'da seçmenler, ülkeyi yönetecek 7 yıl devlet başkanını belirlemek için 7 Şubat 2024 tarihide sandık başına gitti. Azerbaycan Merkezi Seçim Komisyonunun açıkladığı sonuçlara göre, mevcut Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, geçerli oyların %93'nü alarak beşinci kez Cumhurbaşkanı seçildi.

ERDOĞAN'DAN ALİYEV'E TEBRİK TELEFONU

Tükriye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Aliyev'i tebrik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Erdoğan, Aliyev’i Cumhurbaşkanlığı seçiminde kazandığı zafer dolayısıyla tebrik etti.

Kurtulmuş ALİYEV'İ TEBRİK ETTİ

TBMM Başkanı Kurtulmuş, sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamada, "Azerbaycan'da gerçekleşen cumhurbaşkanlığı seçimini kazanarak yeniden Azerbaycan Cumhurbaşkanı seçilen Sayın İlham Aliyev'i tebrik ediyor, görevinde üstün başarılar diliyorum. Seçim sonuçlarının, tek millet-iki devlet anlayışı ile ortak hedeflere birlikte yürüdüğümüz dost ve kardeş Azerbaycan halkı için hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.