SON DAKİKA
Hava Durumu

KKTC Meclis Başkanından uluslararası futbol kurumlarına tepki!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, "FIFA, UEFA, Rum Futbol Federasyonu ve dünya utansın" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 10.02.2024 09:29
Haber Güncellenme Tarihi: 10.02.2024 09:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
KKTC Meclis Başkanından uluslararası futbol kurumlarına tepki!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Kıbrıs Rum Futbol Federasyonu Başkanı Yorgos Kumas’ın, "Kıbrıs’taki futbolun statüsünün değişmesine ve Kıbrıslı Türk gençlerin dünyaya açılmasına asla izin veremeyiz" açıklamasına tepki gösterdi.

"FIFA, UEFA, RUM FUTBOL FEDERASYONU VE DÜNYA UTANSIN"

Meclis Başkanı Zorlu Töre, “Kıbrıs Türk gençlerinin uluslararası arenada spor yapamamasından dolayı FIFA, UEFA, Rum Futbol Federasyonu ve dünya utansın” ifadelerini kullandı.

Rum tarafının baskısı sonucunda UEFA ve FIFA nezdinde Kıbrıs Türk futbolunun ambargolara maruz kaldığını belirten Töre, gençlerin dünyaya açılamamasının kendilerini üzdüğünü belirtti.

Kıbrıs Türk futbol takımlarının 1955 yılına kadar Kıbrıs Futbol Federasyonuna üye olduğunu hatırlatan Töre, EOKA’cıların “Türkler ve köpekler sahaya giremez” ifadelerinden sonra Kıbrıs Türk Futbol Federasyonunun kurulduğunu kaydetti.

Rum tarafının bugün hâlâ Orta Çağ zihniyetini sürdürdüğünü, UEFA ve FIFA’nın da buna destek verdiğini ifade eden Meclis Başkanı, dünya ve Avrupa Birliği’nde adalet olmadığını, bunu da ambargolarla tecrübe ettiklerini belirtti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.