SON DAKİKA
Hava Durumu

ABD Başkanı Biden, Kıyiv’e geldi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, Rus saldırıları altındaki Ukrayna'nın başkenti Kıyiv'e sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 20.02.2023 13:58
Haber Güncellenme Tarihi: 20.02.2023 16:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
ABD Başkanı Biden, Kıyiv’e geldi

ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna'nın başkenti Kıyiv'e sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Biden, başkent Kyiv’e tren ile ulaştı.

ABD Başkanı Biden, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy ile görüştü. Ziyarete ilişkin edinilen bilgilere göre, Ukrayna'ya uzun menzilli silah tedarik edilmesi konusu ele alındı.

"UKRAYNA İHTİYACI OLAN TÜM SİLAHLARI ALACAK. TAVİZ YOK"

Ayrıca Biden, Ukrayna’ya 500 milyon dolarlık yeni bir askeri yardım paketini açıkladı. Biden, “Rusya kesinlikle kaybedecek. Putin ve çevresi yargılanacak. Ukrayna ihtiyacı olan tüm silahları alacak. Taviz yok" ifadelerini kullandı. 

Biden sosyal medyada paylaştığı açıklamada ise, "Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinin yıldönümüne yaklaşırken, Zelenskıy ile görüşmek ve Ukrayna'nın demokrasisi, egemenliği ve toprak bütünlüğüne olan sarsılmaz bağlılığımızı bir kez daha teyit etmek üzere bugün Kıyiv'deyim" diyrek Ukrayna'ya desteklerinin süreceğini vurguladı.

"GÜÇLÜ BİR DESTEĞİN İŞARETİ"

Biden'ın ziyaretine yönelik Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy yaptığı açıklamada, "Bu ziyaret tüm Ukraynalılar için son derece önemli ve güçlü bir destek işareti" ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.