SON DAKİKA
Hava Durumu

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliği topyekûn saldırıların 2. yılında anma etkinliği düzenledi

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliği, 24 Şubat'ta Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik topyekûn işgal girişiminin 2. yılında Meryem Ana Latin Katolik Kilisesi'nde anma etkinliği tertip etti.

Haber Giriş Tarihi: 24.02.2024 15:10
Haber Güncellenme Tarihi: 24.02.2024 22:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliği topyekûn saldırıların 2. yılında anma etkinliği düzenledi

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliği, 24 Şubat 2024 tarihinde Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik topyekûn saldırıları ve işgal girişiminin 2. yılında Meryem Ana Latin Katolik Kilisesi'nde anma etkinliği düzenledi.

Etkinliğe Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar, Polonya'nın Ankara Büyükelçisi Maciej Lang, Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Katsumata Takahiko, Estonya'nın Ankara Büyükelçisi Väino Reinart, Avusturalya'nın Ankara Büyükelçisi Miles Armitage, Türkiye-Ukrayna Dostluk Derneği Başkanı Celil Sümer, Kırım Derneği Genel Başkanı Mükremin Şahin ve Şefika Gaspıralı Kadın İnisiyatifi adına Tuvgan Til İnternet Sitesi Koordinatörü Oya Deniz Çongar katılım sağladı.

"MAALESEF TARİH TEKERRÜR ETTİ"

Ukrayna Büyükelçisi Bodnar, "Bugün burada modern dünyada mücadele veren, açı çeken insanların adısını yad etmek için toplandık. Maalesef tarih tekerrür etti. Çünkü şeytan daha önce cezalandırılmadı. Dünyanın bir çok yerinde de insanlar acı çekiyor. Çünkü bunu durdurmak için çaba ve efor sarfedilmiyor" dedi. Bodnar, dünyanaın bir çok yerinde acı çeken insanlar için dua edileceğini dile getirirken, "Bugün Ukraynalılar, dünyada diğer acı çeken ve bir sene önce deprem felaketiyle acı çeken Türk kardeşlerimiz için dua edelim. Bugün inanıyorum ki Tanrı bizi duyacaktır. Tanrı bunların üstesinden gelmemiz için yardım edecektir" ifadelerini kullandı.

"BİZ ZAFERE İNANIYORUZ"

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar, konuşmasını sonlandırırken, "Biz zafere inanıyoruz. Kazanacağımıza inanıyoruz. Bugün buraya gelerek bize destek verdiğiniz için teşekkür ederiz" dedi.

Anma etkinliğinde dua ayinini yöneten Ukraynalı Papaz, "Tanrı bize bir sınama verdi ve bu sınamayı saldırılar üzerinden veriyoruz. Bu sınamadan kendi kanımızı feda ederek geçiyoruz" dedi. Büyükelçi Bodnar, ayin sırasında İncil'den barışı, kötülüğü ve yaşamı anlatan birçok ayeti seslendirdi. Ayinde dualar okunurken insanlar, mum dikerek ibadetlerini sürdürdü.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.