SON DAKİKA
Hava Durumu

Zelenskıy, Ukrayna'da kalıcı barış konulu BM kararına verdiği destek için Türkiye'ye teşekkür etti

Cumhurbaşkanı Zelenskıy, Ukrayna'da kalıcı barış konulu BM kararına ve Barış Formülüne verdiği destek için Türkiye'ye teşekkür etti.

Haber Giriş Tarihi: 25.02.2023 15:40
Haber Güncellenme Tarihi: 25.02.2023 15:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Zelenskıy, Ukrayna'da kalıcı barış konulu BM kararına verdiği destek için Türkiye'ye teşekkür etti

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy dün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin gelişmeler ele alındı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre görüşmede, Türkiye’de yaşanan depremler ve 1'inci yılı geride kalan Rusya'nın Ukrayna'da başlattığı tam kapsamlı işgal girişimine dair gelişmeler konuşuldu.

ERDOĞAN'DAN ZELENSKIY'E TEŞEKKÜR

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkeyi sarsan deprem dolayısıyla Türkiye ile dayanışma gösteren Ukrayna Cumhurbaşkanı Başkanı Zelenskıy’e teşekkür etti.

Ayrıca Erdoğan, bir yılı geri kalan Ukrayna-Rusya Savaşında ateşkes ve müzakerelere dayalı çözümün inşası ve barışın şekillendirilmesi noktasında ellerinden gelen her türlü katkıyı temine hazır olduklarını belirtti.

ZELENSKIY, TÜRKİYE'NİN UKRAYNA KONULU BM KARARINA VERDİĞİ DESTEK İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisinden Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy ile Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, "Ukrayna Cumhurbaşkanı, Ukrayna için bu sembolik günde Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek sözleri için teşekkür etti." ifadeleri yer aldı.

Zelenskıy'ın, Rusya'nın Ukrayna'yı topyekun işgal girişiminin yıl dönümünde Türkiye'nin Ukrayna'ya desteğini takdirle karşıladığı belirtildi. Zelenskıy'ın "Bunca zamandır hissettiğimiz yardım için size ve tüm Türk halkına minnettarız. Bu desteği her zaman hatırlayacağız." ifadelerine yer verildi.

Ayrıca Zelenskıy, Türkiye'nin Ukrayna'da kalıcı barış konulu BM kararına ve Barış Formülüne verdiği destek için Erdoğan'a teşekkür etti.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy, 6 Şubat'ta meydana gelen ve Türkiye'yi derinden sarsan deprem felaketine ilişkin "Ukrayna halkı bu zor zamanda Türk halkının yanındadır. Türkiye ve halkına mümkün olan her türlü yardımı sağlamaya devam etmeye hazırız." dedi.

Taraflar, Karadeniz Tahıl Girişimi'nin sürdürülmesine ilişkin aynı görüşü paylaştıklarını ifade etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.