SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırım Tatar Gençler Çalıştayı Kırım Derneği Genel Merkezinde başladı

Kırım Tatar Milli Mücadele Hareketi’nde yürütülecek çalışmaların, diasporadaki Kırım Tatar gençleri arasında yayılması ve ortak çalışmaların amaçlandığı, "Kırım Tatar Gençler Çalıştayı" Kırım Derneği Genel Merkezinde başladı.

Haber Giriş Tarihi: 19.05.2024 12:36
Haber Güncellenme Tarihi: 19.05.2024 16:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Kırım Tatar Gençler Çalıştayı Kırım Derneği Genel Merkezinde başladı

Kırım Tatar Milli Mücadele Hareketi’nde yürütülecekçalışmaların, diasporadaki Kırım Tatar gençleri arasında yayılması ve ortak çalışmaların amaçlandığı "Kırım Tatar Gençler Çalıştayı" Kırım Derneği Genel Merkezinde başladı.

KIRIM TATAR GENÇLER ÇALIŞTAYI

Kırım Derneği Genel Başkanı Mükremin Şahin çalıştaya katılan Kırım Tatar Gençler Çalıştay başlamadan önce öneri ve tavsiyelerde bulundu. Şahin, Kırım Tatar Gençler Çalıştayı"nın bu yılın sonunda yapılacak olan Dünya Kırım Tatar Kurultayı için bu çalıştayın Kırım Tatar gençleri arasındaki mücadele ruhunun artmasında önemli olduğuna dikkat çekti. Şahin, "Bugün yaklaşık 20 ülkeye dağılmış olarak varlığını sürdürmeye çalışan halkımız geleceğini vatan Kırım’da inşa etme kararındadır. Bunun için diasporadaki gençlerin Kırım Tatar Milli Hareketindeki rolü ve üstleneceği vazifeler var" ifadelerini kullandı. 

Şahin gençlere Kırım Tatar halkının tarihi, kültür ve medeniyeti ile ilgili okuması gereken kitapları hakkında önerilerde bulundu. Daha sonra Kırım Derneği Genel Merkez Gençlik Komisyonu Başkanı Samet Cengiz, çalıştaya katılan gençlerle çalışmalarına başladı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.