SON DAKİKA
Hava Durumu

Alman ordusu Türkçe personel ilanı verdi: Donanmamızın bir parçası ol!

Alman ordusu, yayınladığı askeri personel ilanıyla bir ilke imza attı. Almanya'da yaşayan Türklere yönelik yayımlanan ilanlarda Türkçe ifadelere yer verildiği görüldü.

Haber Giriş Tarihi: 23.01.2024 23:29
Haber Güncellenme Tarihi: 23.01.2024 23:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Alman ordusu Türkçe personel ilanı verdi: Donanmamızın bir parçası ol!

Almanya'da Deniz Kuvvetlerinin yayımladığı ilanda Türkçe ifadelere yer verilmesi gündem oldu. Almanya Silahlı Kuvvetleri, bir ilke imza atarak sokak tabelalarına asılan ilanlarda Türklere seslendi. Almanya'da yaşayan Türklere yönelik hazırlanan askeri personel ilanında, Almanca ifadelerin yanında "Donanmamızın bir parçası ol!" sözleri yer aldı.

ALMAN ORDUSU TÜRKÇE PERSONEL İLANI VERDİ

Almanya'da yaşayan Türklere yönelik yıllardır devam eden önyargılı tutum ve ayrımcılık biliniyorken; Alman Donanması'nın attığı adım dikkatlerden kaçmadı. Türkçe ifadelerin yer aldığı ilana ilişkin görüntüler:

Almanya Silahlı Kuvvetlerinin resmi internet sitesinde asker ve subay alımı ile gereken şartlar ve olanaklar sıralandı. Kariyere ve kişisel yaşam durumunuza bağlı olarak, askeri personelin aylık maaşının yaklaşık net 2.065 € ile 3.474 € arasında değiştiği ifade edildi.

RUS SALDIRGANLIĞI, ÜLKELERİN SAVUNMA HARCAMALARINDA ARTIŞA NEDEN OLDU

Rusya'nın Ukrayna'da 24 Şubat 2022'de başlattığı topyekun savaş nedeniyle dünya ülkelerinin askeri harcamaları ve askeri personeli artış gösterdi. Almanya ve genel olarak Avrupa ülkeleri, Rus tehdidi ve Rus saldırganlığı nedeniyle savunma ve güvenlik harcamalarını genişletmeye başladı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.