SON DAKİKA
Hava Durumu

Almanya'dan, Ukrayna’nın doğusuna 3,5 milyon Euro

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2014 08:15
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2014 08:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Almanya'dan, Ukrayna’nın doğusuna 3,5 milyon Euro

Almanya, Ukrayna’nın doğusunda teröristlerden boşaltılan şehirlerde yaşamın normale dönmesi için Ukrayna’ya ayrılacak yardım tutarını 2,5 milyondan 3,5 milyon Euroya kadar yükseltti.

Yardım, Slovyansk, Kramatorsk ve Ukrayna’nın doğusundaki diğer şehirlere yardım için harcanacak.

Almanya Dışişleri Bakanlığı Basın Servisi’nin 9 Temmuz’da yaptığı açıklamada, “Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier Ukrayna’nın doğusu için ayrılacak yardımın 2,5 milyondan 3,5 milyon Euroya kadar arttırılmasına karar verdi” denildi.

Deutsche Welle’nin haberine göre Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Berlin’de 9 Temmuz tarihinde yaptığı açıklamada, yardımın, Ukrayna’daki iç mültecilere yardım için ayrıldığı kaydetti.

Frank-Walter Steinmeier, “Ukrayna’nın doğusundaki insanlar, onlara karşı kayıtsız kalmadığımızı gösteren net sinyale ihtiyaç duyuyor” dedi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, 9 Temmuz tarihinde Almanya Başbakanı Angela Merkel ile yaptığı telefon görüşmesinde, Almanya’ya ve Merkel’e teröristlerin faaliyetlerinden hasar gören Slovyansk ve Kramatorsk şehirlerinin sakinleri için 3,5 milyon Euro tutarında yardım ayırma kararı için teşekkür etti.

Petro Poroşenko, “Söz konusu kararı sadece maddi bir yardım değil, Avrupa Birliği ülkesi tarafından ciddi manevi destek olarak değerlendiriyoruz” diye kaydetti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.