SON DAKİKA
Hava Durumu

Başbakan Yıldırım, ABD ve Rusya'yı uyardı

Başbakan Yıldırım, Amerika-Rusya gerginliği konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 13.04.2018 15:29
Haber Güncellenme Tarihi: 13.04.2018 15:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.qha.com.tr/
Başbakan Yıldırım, ABD ve Rusya'yı uyardı

Başbakan Binali Yıldırım, Amerika-Rusya gerginliği konusuna iki ülkeyi de uyardı.

Başbakan Binali Yıldırım, bugün cuma namazı çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada "Kimyasal silah kullanımı, masum insanları, çocukları katletmenin asla affedilecek bir tarafı yoktur. Bu bir alçaklıktır." dedi.

Yıldırım, Amerika-Rusya gerginliği konusunda da: "İşleri daha da karmaşık hale getirecek girişimlerden uzak durulmasını dostlarımıza tavsiye ediyoruz." diye kaydetti. Suriye'de Esed rejiminin 7 Nisan'da Doğu Guta'da muhaliflerin kontrolündeki son nokta olan Duma ilçesinde sivil yerleşimlere düzenlediği kimyasal silah saldırısında 78 sivil hayatını kaybetmişti.

ABD bunun üzerine Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyine BM içinde katliamın soruşturulması ve sorumlularının belirlenmesi için mekanizma kurulmasını öneren tasarı sunmuş ancak Rusya veto etmişti.

 

“PUTİN DE BEDEL ÖDEYECEK”

ABD Başkanı Donald Trump da Esed rejimine karşı askeri seçenek de dahil tüm ihtimallerin masada olduğunu ve eğer saldırıda sorumluluk payı varsa Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de "bedel ödeyeceğini" dile getirmişti.

 

“HAZIR OL RUSYA…”

Trump dün Twitter hesabından yaptığı: "Rusya, Suriye'ye atılacak her füzeyi vuracağını söylemiş. O zaman hazır ol Rusya çünkü füzeler geliyor, hem de iyi, yeni ve akıllısından. Kendi halkını öldüren ve bundan zevk alan gaz katili hayvanla ortak olmayacaktınız." açıklamasıyla Suriye'ye kısa zamanda operasyon olabileceği mesajını vermişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.